Національна рада перевірить «1+1» через трансляцію фільму «Службовий роман»

30.03.2018

Регулятор на засіданні 29 березня призначив позапланову перевірку товариству з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Студія 1+1», м. Київ, через трансляцію фільму за участі акторки Аліси Фрейндліх, яка внесена до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

Розгляд цього питання відбувався на звернення громадян Ковбика М.М., Івасина С.І. та Київської міської організації Політичної партії «Українська Галицька партія». За результатами моніторингу мовлення телеканалу «1+1»,  було зафіксовано 8 березня цього року о 20:09 та 10 березня об 11:54 фільму «Службовий роман»,  одну з головних ролей якого виконує ця  російська актриса.

У поясненнях представники каналу повідомили, що, оскільки програмна сітка мовлення на вихідні дні з 8 по 10 березня формувалася заздалегідь,  працівники ефірної служба каналу не могли самовільно її змінювати, адже наказ Міністерства культури було оприлюднено лише ввечері 6 березня.

На думку ж членів Національної ради, у фахівців було достатньо часу, аби  адекватно відреагувати на цю ситуацію, тому ухвалено рішення про проведення перевірки мовника.

Водночас  регуляторний орган, взявши до уваги інформацію про те, що наказ Міністерства культури був оприлюднений на сайті цього органу після закінчення робочого дня 6 березня 2018 року о 18:37,  зняв із розгляду питання про призначення перевірки ТОВ «Телестудія «Служба інформації», м. Київ, логотип «НТН». В ефірі цього мовника 7 березня о 06.45 демонструвався фільм «Королева бензоколонки-2» за участю Олександра Баширова,  прізвище якого напередодні також було внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Зрозуміло, що для зміни сітки мовлення  у каналу не було часу.

Голова Національної ради Юрій Артеменко під час обговорення зазначив, що вже відбулася зустріч із Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, де було обговорено питання дотримання законодавчих норм про внесення до цього Переліку окремих культурних діячів, які публічно висловлювали схвалення анексії Російською Федерацією Криму чи  її військових дій на сході України, чи вчиняли інші дії, спрямовані на підрив територіальної цілісності і суверенітету України. Міністрові культури дано доручення створити робочу групу і визначити основні правила, якими повинні будуть керуватися і регуляторний орган, і  індустрія. Ця робоча група вже буде скликана найближчими днями.  У проекті передбачено, зокрема, і те, що телекомпаніям після опублікування відповідного наказу Міністерства культури  про доповнення до Переліку осіб для виконання надається певний час, пропонується 3 дні.

Після проведення перевірки телерадіокомпанії «Студія 1+1» регуляторний орган ухвалить відповідне рішення.