Національна рада взяла участь у 5-му засіданні робочої групи з питань підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2015 року

19.09.2013

18 вересня 2013 року в приміщенні Адміністрації Держспецзв’язку відбулося 5-те засідання робочої групи щодо підготовки до Всесвітньої конференції зв’язку (ВКР-15) Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ). У ньому взяли участь представники Національної ради, Адміністрації Держспецзв’язку, НКРЗІ, УДЦР, Концерну РРТ та ін.

Під час засідання було заслухано та обговорено доповіді представників УДЦР щодо ходу робіт в структурі МСЕ та Європейської конференції адміністрацій пошт та електрозв’язку (СЕПТ).

Найбільша увага представників Національної ради була прикута до пункту 1.2 порядку денного ВКР-15: «Розгляд результатів досліджень МСЕ-R стосовно використання смуги частот 694-790 МГц рухомою, за винятком повітряної рухомої, службою в Районі 1, відповідно до Резолюції 232 (ВКР-12), і прийняти належні заходи», адже згідно з Регламентом радіозв’язку МСЕ та Національною таблицею розподілу смуг радіочастот України діапазон частот 470-790 МГц розподілений на первинній основі для потреб аналогового та цифрового мовлення.

Низка країн Європи (у тому числі держави, що межують з Україною) ініціює використання смуги 694790 МГц для потреб стандарту LTE (4G), що викликає занепокоєння у регуляторного органу та телеіндустрії.

За результатами обговорення учасники засідання ухвалили здійснювати оперативний обмін інформацієюдля розробки ефективних механізмів захисту інтересів галузі телерадіомовлення.