Низці мовників призначено перевірки щодо дотримання ними правил мовлення у дні пам’яті та жалоби

26.09.2019

Регуляторний орган 26 вересня призначив позапланові перевірки тринадцяти ліцензіатам через невиконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, − 29 серпня, День пам’яті 80-х роковин початку Другої світової війни  − 1 вересня і День пам’яті 75-х роковин початку депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках – 8 вересня.

Телерадіокомпанії при плануванні програм і передач на такі дні повинні внести зміни у свої сітки мовлення відповідно до вимог Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Також Національна рада постійно звертає увагу ліцензіатів, що в цьому питанні, вона діє принципово і без винятків. 

Проте 29 серпня, у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, ознаки порушень чинного законодавства виявлені в ефірі ТОВ «ТРК «112-ТВ» (логотип «112 УКРАЇНА), м. Київ, ТОВ «Ідана Юкрейн» (логотип «BOUTIQUETV»), м. Київ, ТОВ «Дитяче телебачення України» (логотипи «NIKI kids» і «NIKI junior»), м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал РУ М`ЮЗІК» (логотип «EUMUSIC»), м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал ЮЕЙ МЬЮЗІК» (логотип «4ever music»), м. Київ, ТОВ «Магнолія – ТВ» (логотип «ЧП. INFO»), м. Київ, і ТОВ «Реал-медіа» (логотип «КRATU»), м. Херсон.

За результатами моніторингів від 1 вересня, у День пам’яті 80-х роковин початку Другої світової війни, аналогічні ознаки порушень зафіксовано у діяльності шести мовників: ТОВ «Ідана Юкрейн» (логотип «BOUTIQUETV»), м. Київ, ТОВ «Дитяче телебачення України» (логотипи «NIKI kids» і «NIKI junior»), м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал РУ М`ЮЗІК» (логотип «EUMUSIC»), м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал ЮЕЙ МЬЮЗІК», (логотип «4ever music»), м. Київ, ТОВ «Центральноукраїнське бюро новин», (логотип «Вітер»), м. Кропивницький Кіровоградської обл., і ТОВ «Радіоінформаційний центр «Незалежність» (позивні мелодія І. Білозіра «Встань з колін, народе мій»), м. Львів.

У День пам’яті 75-х роковин початку депортації українців із Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках, який відзначався 8 вересня, ознаки порушень чинного законодавства та Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті зафіксовані в ефірі ТОВ «Дитяче телебачення України» (логотипи «NIKI kids» і «NIKI junior»), м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал РУ М`ЮЗІК» (логотип «EUMUSIC»), м. Київ, ТОВ «Музичний телеканал ЮЕЙ МЬЮЗІК» (логотип «4ever music»), м. Київ, ТОВ «ТРК «Глас» (логотип «ангел білого кольору із сурмою, який летить по діагоналі та розташований у верхньому лівому куті телеекрану»), м. Київ, ВМП «Горизонт» (логотип «Сварожичи»), м. Первомайський Харківської обл., ТОВ «Магнолія – ТВ» (логотип «ЧП. INFO»), м. Київ, ТОВ «ТРК «Столиця» (позивні «ПЕРЕЦЬ FM»), м. Київ, і ПП «Телекомпанія «РАІ» (позивні «РАІ»), м. Бурштин Івано-Франківської обл.

Як бачимо, деякі мовники систематично недотримуються вимог Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.