Ольга Герасим’юк бере участь в роботі 17-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI)

03.12.2019

3 – 5 грудня у Страсбурзі, Франція, в рамках 17-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) представники держав-членів РЄ та інших організацій-учасників розглядають низку питань, пов’язаних з діяльністю медіа, їх свободою, розвитком новітніх технологій і викликами в інформаційній сфері. Україну в цьому Комітеті представляє перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк.

До відома учасникам представлено інформацію про поточні результати діяльності CDMSI і створення нових експертних комітетів – Комітету експертів з питань свободи слова та цифрових технологій (MSI-DIG), Комітету експертів з питань медіасередовища та реформування (MSI-REF), Комітету експертів з питань протидії мові ненависті (ADI/MSI-DIS). Вони працюватимуть 2 роки – у період 2020 – 2021 років.

Також презентовано напрацьовані в рамках різних експертних заходів матеріали, зокрема висновки міжнародної конференції «(Останній) заклик до якісної журналістики» (у м. Любляна, Словенія, 28 – 29 листопада 2019 року) і Глобальної конференції з питань свободи ЗМІ (м. Лондон, Великобританія, 10 – 11 липня 2019 року), результати 4-го засідання Комітету експертів з якісної журналістики у цифрову еру; результати 4-го засідання Комітету експертів з питань врахування прав людини при здійсненні автоматизованої обробки даних та різноманітних форм штучного інтелекту.

Під час сьогоднішньої пленарної сесії ухвалено Рекомендацію щодо просування сприятливого середовища для якісної журналістики у цифрову епоху. У спеціальному комітеті, що був створений для напрацювання цієї Рекомендації, брала участь Ольга Герасим’юк. Погоджено Дослідження з питань розвитку навичок для розпізнавання й оцінювання якісної журналістики у цифрову еру. Росія була єдиною, хто не підтримав документ. Так само учасники обговорили і затвердили проєкт Рекомендації щодо впливу алгоритмічних систем на права людини. Продискутували і напрацювання робочого семінару РЄ з питань безпеки журналістів та панелі правників-юристів щодо свободи медіа.

Окремо увагу приділено проблематиці гендеру в медіа. Зокрема, заслухано проєкт звіту щодо імплементування положень Рекомендації з питань гендерної рівності та медіа, яка була ухвалена 2017 року.

У наступні дні докладніше розглядатимуться питання, пов’язані з використанням штучного інтелекту, захисту осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою даних, цифрового урядування тощо. Будуть напрацьовані проєкти Резолюції щодо свободи слова та штучного інтелекту, Резолюції щодо зміни парадигми медіа та інформації і Резолюції щодо безпеки журналістів, а також обговорено  проєкт фінальної Декларації конференції міністрів, яка має відбутися у травні 2020 року.