«Радіо Глас» оштрафовано за недотримання квоти щодо ведення передач державною мовою

02.03.2017

ПЕРЕВІРКА, ПРОВЕДЕНА 26 СІЧНЯ, ВСТАНОВИЛА, ЩО «РАДІО ГЛАС» НЕ ДОТРИМУЄТЬСЯ ВИМОГ ЧАСТИНИ П’ЯТОЇ СТАТТІ 9 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ», ОСКІЛЬКИ ДОБОВИЙ ОБСЯГ ВЕДЕННЯ ПЕРЕДАЧ ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ В ДЕНЬ МОНІТОРИНГУ 15 ГРУДНЯ 2016 РОКУ СТАНОВИВ 30,9% (ЗАКОНОМ ПЕРЕДБАЧЕНО – НЕ МЕНШЕ ЯК 50%).

На засіданні 2 березня Національна рада розглянула результати позапланової перевірки ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія «Глас» (позивні «Радіо Глас»), м. Одеса, і застосувала до компанії санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 43 200 грн. за недотримання квоти щодо ведення передач державною мовою.

Перевірка, проведена 26 січня, встановила, що «Радіо Глас» не дотримується вимог частини п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки добовий обсяг ведення передач державною мовою в день моніторингу 15 грудня 2016 року становив 30,9% (законом передбачено – не менше як 50%). Тому Національна рада наклала на ліцензіата штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору і зобов’язала його сплатити у тридцятиденний термін із дня отримання відповідного рішення.

Також перевірка зафіксувала недотримання програмної концепції мовника, оскільки транслювалися науково-просвітницькі передачі російського інтернет-порталу «SeoPult.TV», хоча ліцензією не передбачено використання іноземного продукту. Національна рада взяла до відома наявність цих порушень і зобов’язала компанію увідповіднити свою діяльність вимогам ліцензії і чинного законодавства.