Регіональні філії НСТУ відмовляються від аналогового мовлення

17.01.2019

Національна рада на засіданні 17 січня 2019 року розглянула клопотання Публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України», м. Київ, щодо анулювання 21 ліцензії на регіональне ефірне телемовлення в аналоговому стандарті та ухвалила відповідне рішення.

Це вже другий етап процесу відмови ПАТ «НСТУ» від використання аналогового стандарту телевізійного мовлення, і він стосується місцевих філій ліцензіата, що поширювали свої програми у  Вінницькій, Дніпровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областях. На попередньому засіданні Національна рада вже задовольнила заяву Суспільної компанії щодо переоформлення ліцензії у зв’язку з вилученням 259 каналів аналогового мовлення.

Під час розгляду цього питання член Національної ради Сергій Костинський запропонував залишити аналогове телевізійне мовлення Суспільного мовника на територіях, що межують із Російською Федерацією, де триває ООС, та окремих населених пунктах Херсонської області поблизу з окупованим Кримом.

За словами Дмитра Грузинського, керівника департаменту з розвитку мереж ПАТ «НСТУ», регіональні філії, які мали ліцензії на аналогове мовлення і які не межують з країною-агресором, мають хороше цифрове покриття, також вони доступні для перегляду у кабельних мережах. Крім того, він повідомив, що завдяки вимкненню аналогових передавачів стає можливим збільшення мовлення в багатоканальній мережі і забезпечення аналоговим та цифровим мовленням територій на прикордонні з Російською Федерацією і на території з особливим режимом мовлення.