Розпочалося 52-ге засідання Європейської платформи регуляторних органів

21.10.2020

Транскордонні умови сьогодення висувають нові вимоги до міжнародної взаємодії експертів. Сьогодні, 21 жовтня 2020 року, розпочалася робота 52-го засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), яке вже вдруге цьогоріч відбувається у віртуальному форматі. Участь у першому заході засідання – вебінарі, присвяченому питанням взаємодії регулятора і громадян, – беруть представниці відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Національної ради Ірина Моцар і Ганна Мазарська.

Тематика  взаємодії медіарегулятора з громадянами визначена стратегічною для  Платформи із 2017 року. Перші напрацювання робочої групи EPRA, що вивчала питання мінливості відносин між медіарегуляторами та громадянами, визначили потребу у наближенні регуляторних органів до громадян у цифрову еру та у формуванні ставлення до громадян як до партнерів у регулюванні. Криза Covid-19 зробила цю потребу гострішою ніж будь-коли. Первинний аналіз питань, пов’язаних із пандемією, було зроблено Мережею у період між весняним та осіннім засіданнями.

Сьогоднішній захід був зосереджений на інноваційних інструментах і підходах до взаємодії регуляторів із громадянами в цілому (без зосередження на Covid-19) та надав можливість членам EPRA ознайомитися з практичним досвідом колег у використанні сучасних способів комунікації для взаємодії з громадськістю, залученні громадян до впровадження своєї місії та особливостях збереження відповідальності регулятора перед громадянами.

Захід пройшов під головуванням заступника голови EPRA Олівера Гербера.

Бен Фоукс, комерційний директор компанії «Delib», комерційного соціального підприємства, діяльність якого спрямована на сприяння державному сектору в покращенні цифрової взаємодії з громадянами, поділився практичними знаннями, сформованими в рамках тривалого досвіду, у визначенні проблем, що стосуються залучення громадян до взаємодії з державними органами у цифрову еру, а також представив огляд низки прагматичних рішень компанії, які вона застосовує при формуванні так званого «простору для громадян».

Алісія Леонарді, експерт управління економіки і статистики медіарегулятора Італії Agcom, представила учасникам заходу інформацію про поточні результати реалізації проєкту «Cartesio». Проєкт є колаборацією Agcom, Паризьких лабораторій комп’ютерних наук  «Sony» і Факультетом фізики Римського університету «La Sapienza» та спрямований на формування розуміння інформаційної системи в Інтернеті з погляду користувача. Завдяки спеціальним інструментам залучення до онлайн-середовища громадяни беруть активну участь у дослідженні, практично використовуючи інструменти і періодично звітуючи про отриманий досвід.

Гаррет Лодж, радник із питань контентної політики Ofcom (Великобританія), представив інформацію про проєкт «Маленький екран: великі дебати», спрямований на залучення громадян до суспільного обговорення питань навколо суспільних ЗМІ. Завдяки спеціальному вебсайту і різноманітним ініціативам Ofcom має намір організувати діяльність для пошуку ідей та негайного обговорення з громадськістю актуальних питань щодо системи суспільного мовлення.