Eutelsat все більше опиняється в центрі уваги після вторгнення росії в Україну - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Eutelsat все більше опиняється в центрі уваги після вторгнення росії в Україну

Наразі супутниковий оператор із Франції отримує трохи більше як 6% усіх своїх сукупних доходів від російських клієнтів і є ключовим дистриб’ютором послуг у країні, пише Chris Dziadul на BroadbandTV news. Його супутники Eutelsat 36B і Eutelsat 36E на 36 градусі східної довготи є провідними в росії і СНД і охоплють 50% телевізійних домогосподарств переважно через DTH-платформи «Триколор» і «НТВ-Плюс». 

Eutelsat стверджував, особливо останнім часом після вторгнення росії в Україну, що він «підтримує прихильність до нейтралітету і тому керується санкціями та рішеннями компетентних регулівних органів». Як наслідок, оператор «негайно запровадив» правила ЄС, які призупиняють мовлення таких російських телеканалів, як Russia Today (RT). Крім того, низькоорбітальна група OneWeb, де операторові належить 22,9% акцій, призупинила розвиток і відклала решту шість запусків, запланованих із космодрому Байконур.

Однак супутникового оператора і досі критикують за те, що він продовжує співпрацювати з «Триколором» і «НТВ-Плюс». Так, наприклад, супутники Eutelsat працюють додатково до супутників Express AT1 і AT2, що належать і керуються російською RSCC. При цьому Eutelsat уклав 15-річну оренду транспондерів на обох супутниках, знову ж таки переважно для «Триколор» і «НТВ-Плюс».

У петиції, складеній Комітетом Дені Дідро, – організацією, створеною минулого місяця медіаекспертами Андре Ланге та Джимом Філіпоффом (останній свого часу заснував українську платформу DTH Xtra TV), міститься заклик до ЄС накласти санкції саме на розповсюдження «Триколор» і «НТВ-Плюс».

Хоча Комітет Дені Дідро стверджує, що його петиція в основному спрямована на ЄС і зокрема на президента Франції Макрона, а Франція також зараз головує в Раді ЄС, він також вважає, що Eutelsat морально зобов’язаний діяти самостійно, а не чекати на рішення європейської влади.

Автор статті відзначає і принципову позицію голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк щодо співпраці європейських супутникових операторів з росією:

«У своєму виступі на зустрічі EPRA в Антверпені 12 травня Ольга Герасим’юк закликала розірвати всі контракти з російськими медіаструктурами. «Яка сума грошей для Eutelsat чи SES може виправдати постійний вплив на мізки тих, хто обрав Європу місцем проживання?».

Тож, яким буде вибір найбільшого французького оператора супутникового зв’язку – російські гроші чи підтримка України у боротьбі з російською пропагандою? – відповісти на це питання Eutelsat має самостійно.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше