Ольга Герасим’юк візьме участь у Глобальній конференції з нагоди Всесвітнього дня свободи преси - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Ольга Герасим’юк візьме участь у Глобальній конференції з нагоди Всесвітнього дня свободи преси

Голова Національної ради Ольга Герасим’юк 1 – 4 травня стане учасницею заходів із нагоди святкування 30-ї річниці Всесвітнього дня свободи преси, а також Глобальної конференції, організованій ЮНЕСКО і приуроченій цьому дню. Заходи відбуваються в Нью-Йорку, США.

Всесвітній день свободи преси був проголошений ООН у 1993 році, щороку його відзначають 3 травня. Він покликаний нагадати суспільствам про місію журналістів, про важливість вільної, плюралістичної і незалежної преси.

Цей день є підґрунтям для фахового обговорення між працівниками медіа і зацікавленими сторонами проблем свободи преси, професійної етики. Також відбувається вшанування пам’яті журналістів, які загинули під час проведення своїх розслідувань. Так, під час спеціальної церемонії буде вручено Всесвітню премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано за свободу преси.

У ці дні в Нью-Йорку відбудуться різноманітні заходи, присвячені темі свободи преси. Вони організовані спільнотою World Press Freedom, організаціями громадянського суспільства, університетами, мережами свободи медіа та іншими місцевими й міжнародними організаціями. Зокрема, відбудеться допрем’єрний показ фільму «20 днів у Маріуполі», який був знятий українським військовим кореспондентом, режисером, фотографом і прозаїком Мстиславом Черновим.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше