Рада Європи ініціює обговорення питання щодо впливу COVID-19 на свободу медіа - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Рада Європи ініціює обговорення питання щодо впливу COVID-19 на свободу медіа

7 травня 2021 року відбудеться вебінар Ради Європи «Вплив COVID-19 на свободу медіа». Організація заходу здійснюється спільно Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини, Федеральним Урядовим уповноваженим у справах культури та ЗМІ Німеччини та Радою Європи в рамках головування Німеччини в Комітеті Міністрів Ради Європи у період з листопада 2020 року по травень 2021 року.

Актуальність обговорення тематики зумовлена тим, що під час пандемії достовірна інформація стала критично важливою не лише для інформування людей, а й для їх безпеки та здоров’я. Потреба в якісній, з перевіреними фактами журналістиці набула ще більшої актуальності в цей період.

Проте, водночас, пандемія значно послабила медіасектор, який уже був ослаблений нестабільною фінансовою ситуацією та загрозами, що дедалі більше зростають перед журналістами, насильством щодо них, та сформувала нові виклики щодо його функціонування. Спалах COVID-19 спричинився до застосування на глобальному рівні заходів реагування, які, серед іншого, полягають і в обмеженні доступу до інформації та тих місць, де запроваджено локдауни. У деяких країнах були реалізовані законодавчі ініціативи для запобігання дезінформації та безладу.

Вебінар «Вплив COVID-19 на свободу медіа» буде зосереджуватися на розгляді стандартів із забезпечення прав людини, пов’язаних зі свободою вираження поглядів та свободою медіа, які повинні враховуватися державами при ухваленні та застосуванні заходів реагування на пандемію. На ньому будуть розглянуті практичні випадки щодо ситуації, в якій перебувають журналісти й інші медіасуб’єкти на місцях, представлені найкращі практики та рекомендації щодо пом’якшення впливу COVID-19 на свободу та плюралізм медіа.

Внесок Ради Європи у формування відповідного інструментарію представлено посібником Генерального секретаря на тему «Дотримання принципів демократії, верховенства права та прав людини в рамках санітарної кризи, пов’язаної з COVID-19», а також інформаційним документом на тему «Вплив санітарної кризи на свободу вираження поглядів та медіа».

Вебінар транслюватиметься на вебсторінці Ради Європи англійською мовою у п’ятницю, 7 травня 2021 року, з 15.00 до 18.00 за посиланням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше