Задля миротворчої місії зірки світового рівня проведуть в Україні грандіозний концерт класичної музики - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Задля миротворчої місії зірки світового рівня проведуть в Україні грандіозний концерт класичної музики

1 липня в Києві на Софійській площі та 3 липня в італійському місті Равенна в рамках Міжнародного проекту «Шляхи дружби» відбудеться концерт класичної музики за участі легендарних митців — італійського диригента Ріккардо Муті, американського актора Джона Малковича, оперних зірок, об’єднаного італійсько-українського симфонічного оркестру та великого зведеного хору. 

Керуватиме виконавцями на Софійській площі та згодом на італійському майданчику — Ріккардо Муті, видатний диригент нашого часу та водночас арт-директор проекту «Шляхи дружби». 

Зокрема від України в концерті братиме участь оперна співачка Людмила Монастирська, яка здобула всесвітнє визнання та вважається однією з найкращих на світовій арені оперного мистецтва.

Цього року столиця України невипадково була обрана місцем проведення італійського благодійного проекту, що покликаний нести високу миротворчу місію та організовується з метою вшанування пам’яті загиблих внаслідок масштабних трагедій і драматичних подій. Вже 21 рік поспіль проект «Шляхи дружби» відбувається в різних країнах світу, яких спіткали найтрагічніші події сучасності.  Враховуючи те, що на сході України вже 5-й рік ведуться бойові дії,  де майже щодня гинуть українські  військові й мирне населення, ця культурна акція охопила терени й нашої держави.

Починаючи з 1997 року, започаткований престижним Равеннським фестивалем, проект «Шляхи дружби» вже відбувся в найгарячіших точках світу, таких як Бейрут, Єрусалим, Найробі, Токіо, Дамаск, Нью-Йорк, Тегеран тощо.  З огляду на багаторічний досвід існування цього проекту його організатори впевнені, що для України в непрості часи він також стане незамінною підтримкою високих духовних та людських цінностей, а також сприятиме встановленню миру і порозумінню. До того ж ця культурна акція має високе гуманітарне і мистецьке значення, а тому стане по-справжньому знаковою подією в суспільному та культурному житті України і далеко за її межами.

Втілення проекту «Шляхи дружби» та, зокрема організація концерту в Києві, відбувається за сприяння уряду Італії, Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, мерії міста Равенна, Равеннського фестивалю,  Національної опери України, Посольства Італії та Італійського інституту культури в Україні, а також багатьох інших українських та італійських організацій.

Для всебічного та широкого міжнародного висвітлення події до Києва прибудуть представники близько 25 провідних іноземних ЗМІ країн Євросоюзу та США.

Своєю чергою Національна рада висловлює підтримку проекту «Шляхи дружби» у втіленні цієї шляхетної та важливої для українського суспільства місії, а також закликає вітчизняних мовників звернути увагу на цю визначну подію міжнародного рівня та за можливості висвітлити її в ефірі власних компаній.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше