Валентин Коваль візьме участь у сесії Комітету ООН з прав людини - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Валентин Коваль візьме участь у сесії Комітету ООН з прав людини

25 і 26 жовтня 2021 року перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль у складі делегації України візьме участь у захисті восьмої періодичної доповіді України про виконання положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права. Цей захист відбудеться в рамках 133-ї сесії Комітету ООН з прав людини. Через загрозу поширення коронавірусної інфекції захід відбуватиметься у форматі відеоконференції.

20 жовтня Кабінет Міністрів України видав розпорядження «Про делегацію Уряду України для захисту восьмої періодичної доповіді України про виконання Міжнародного пакту про громадянські та політичні права».

Міжнародний пакт про громадянські і політичні права – це пакт Організації Об’єднаних Націй, в основу якого покладено Загальну декларацію прав людини. Він був ухвалений 16 грудня 1966 року, а набув чинності 23 березня 1976 року. Пакт є міжнародним договором і має обов’язкову силу для 172 держав-учасниць.

Нагляд за виконанням пакту здійснює Комітет ООН з прав людини, розглядаючи доповіді країн-учасниць, публікуючи коментарі («зауваження загального порядку») до пакту і розглядаючи скарги на порушення пакту країнами-учасницями першого факультативного протоколу.

Під час заходу буде обговорено широке коло питань, серед яких соціальні виплати, процедури державної реєстрації, правова допомога, правосуддя, освіта, заборона організацій, що пропагують ненависть, рівні можливості для жінок і чоловіків, притягнення до відповідальності за порушення прав людини, правовий статус іноземців та осіб без громадянства, функціонування суспільного мовлення, перебіг виборчих кампаній, інформаційна та національна безпека тощо.

Процедура захисту відбуватиметься у три етапи:

  • головний виступ української делегації;
  • інтерактивний діалог членів Комітету ООН з прав людини з представниками делегації України;
  • надання відповідей на уточнювальні запитання членів Комітету.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше