ЮНЕСКО і Міжнародна асоціація прокурорів запускають онлайн-курс із питань розслідування злочинів проти журналістів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

ЮНЕСКО і Міжнародна асоціація прокурорів запускають онлайн-курс із питань розслідування злочинів проти журналістів

У лютому – березні 2023 року ЮНЕСКО і Міжнародна асоціація  прокурорів запускають новий відкритий навчальний онлайн-курс у традиційному форматі MOOC (Massive Open Online Course) для прокурорів і правників під назвою «Розслідування та судове переслідування злочинів проти журналістів, сприяння свободі вираження поглядів».

Навчальний курс спрямований на стимулювання міжнародного діалогу між прокурорами. Навчання базуватиметься, зокрема, на спільному документі ЮНЕСКО і Міжнародної асоціації прокурорів «Рекомендації для прокурорів у справах про злочини проти журналістів» (видання доступне 19 мовами), що визначає чинники, які слід аналізувати в процесі ухвалення рішень у справах проти журналістів. Також розглядатимуться заходи, які в перспективі здатні забезпечити захист суспільних інтересів і правопорядок та зміцнити довіру до органів правосуддя.

Структура курсу передбачає проходження 5 модулів з такої тематики:

1. Свобода вираження поглядів.

2. Роль прокурора в ефективному переслідуванні злочинів проти журналістів.

3. Кримінальний наклеп.

4. Публіцистичний метод і джерела.

5. Доказові питання, елементи і практика міжнародного співробітництва.

Викладачі курсу – колишні прокурори й міжнародні експерти з питань свободи вираження поглядів, а також запрошені спікери високого рівня, такі як колишній суддя Міжнародного кримінального суду, представник Управління Верховного комісара з прав людини та журналіст-розслідувач.

Цей безкоштовний двотижневий онлайн-курс триватиме із 27 лютого до 9 березня 2023 року і буде доступний англійською мовою.

Організатори не визначають обмежень щодо кількості учасників і передумов для участі.

Після закінчення курсу буде виданий сертифікат про завершення навчання для учасників, які пройшли всі модулі й контрольні тести.

Реєстрація за посиланням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше