Французький медіарегулятор офіційно сповістив Eutelsat про припинення трансляції російського телеканалу «НТВ Мир» (Оновлено) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Французький медіарегулятор офіційно сповістив Eutelsat про припинення трансляції російського телеканалу «НТВ Мир» (Оновлено)

Сьогодні на сайті французького медіарегулятора Arcom оприлюднено його рішення від 27 липня про надсилання супутниковому оператору Eutelsat SA офіційного повідомлення про припинення трансляції російського телеканалу «НТВ Мир». Воно ухвалене за результатами аналізу програм каналу через порушення ним зобов’язань не розпалювати ненависть чи насильство та чесності інформації. Національна рада за параметрами 13 гр. сх. довготи не виявила на супутнику Eutelsat цієї російської пропагандистської програми.

Регуляторний орган аудіовізуальних та цифрових комунікацій вивчив передачі, які транслювалися в ефірі «НТВ Мир» 14, 15, 18, 20 і 24 квітня 2022 року, в перекладі з російської на французьку мову. Він послуговувався у своєму рішенні Конвенцію від 15 липня 1982 року про заснування Європейської телекомунікаційної супутникової організації (Eutelsat) у редакції із правками від 20 травня 1999 року, а також законом № 86-1067 від 30 вересня 1986 року зі змінами щодо свободи спілкування.

Arcom зауважив, що у програмах «НТВ Мир» було порушено зобов’язання не розпалювати ненависть чи насильство.

«Зі звітів про перегляди випливає, що телевізійна служба «НТВ Мир» має тенденцію неодноразово представляти не лише українських лідерів та українську армію, а й насамперед українське населення як прихильників нацистської ідеології третього рейху та представників екстремізму. Крім того, використання військових ударів проти українських керівних центрів і людей, які там працюють, а також і особливо цивільного населення подається не тільки як законне, а й як таке, що потребує посилення», – йдеться у рішенні французького регулятора.

Висловлювання, в яких українську армію називають армією «рецидивістів, ґвалтівників і вбивць», президента України – «коміком у ролі Гітлера, який наказав запускати ракету по жінках і дітях» чи «токсичним», Україну – «терористичною державою», створюють особливо тривожний і загрозливий образ українського населення загалом, що, ймовірно, розпалює ненависть до нього, вважає Arcom.

Неодноразові послідовні висловлювання про необхідність російських військових ударів по центрах прийняття рішень у Києві і бомбардування інших міст України «як правило, легітимізують застосування насильства проти українського населення і, таким чином, можуть підбурювати до насильства щодо них на національній основі», зауважив французький регулятор.

Це порушення є ще більш серйозним, оскільки воно відбувається в контексті військового вторгнення російської федерації в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.

Також Arcom визнав недотримання «НТВ Мир» зобов’язань чесності інформації.

«Із репортажів про перегляди телеканалу «НТВ Мир» випливає, що кілька серйозних і безпідставних звинувачень, які підживлюють джерела російської пропаганди, були оприлюднені, зокрема, з метою легітимізації війни в Україні», – зауважив регулятор у своєму рішенні.

Наприклад, у програмі «Злочинний режим» від 24 квітня 2022 року були поширені коментарі, в яких стверджувалося, що український режим помилував злочинців, аби інтегрувати їх до своєї армії з метою консолідації цього режиму і дискредитації російської армії. Різанину в Бучі було подано як справу рук українського «неонациста» і його команди.

«Повторне поширення в умовах війни помилкової, деконтекстуалізованої, орієнтованої інформації, яка не базується на жодному надійному джерелі інформації, відображає особливо серйозне порушення зобов’язання щодо забезпечення чесності інформації», зауважує Arcom.

Таким чином, трансляцію цих передач на телеканалі «НТВ Мир» визнано порушенням закону від 30 вересня 1986 року.

Зважаючи на викладені обставини, Arcom вирішив, що Eutelsat SA упродовж 48 годин після повідомлення про це рішення має офіційно повідомити про припинення трансляції послуги «НТВ Мир».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше