Французький медіарегулятор зобов'язав Eutelsat припинити трансляцію трьох російських каналів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Французький медіарегулятор зобов’язав Eutelsat припинити трансляцію трьох російських каналів

Французький регулятор медіа Arcom 14 грудня зобов’язав супутникову компанію Eutelsat ETL.PA припинити трансляцію трьох російських телеканалів – «Россия 1», «Первый канал» і «НТВ». Він ухвалив про це відповідне рішення і опублікував його на своєму сайті.

Arcom зобов’язав Eutelsat припинити трансляцію трьох російських каналів, чиї матеріали про війну в Україні містили «неодноразове підбурювання до ненависті і насильства та численні недоліки у правдивості інформації».

Вищий адміністративний суд Франції минулого тижня зобов’язав Arcom переглянути своє початкове рішення про те, що регулятор не має повноважень наказати Eutelsat припинити трансляцію каналів у справі, порушеній організацією «Репортери без кордонів» (RSF).

За словами Arcom, регулятор виявив, що канали «транслювалися не лише в Росії, а й на анексованих Росією українських територіях».

«З огляду на те, що Україна, на відміну від Росії, підписала і ратифікувала Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, як це зробила Франція, у Arcom тепер є правові підстави вимагати від Eutelsat припинення трансляції цих трьох каналів», – повідомили в Arcom.

Трансляція цих російських каналів була заборонена відповідно до санкцій  Європейського Союзу. Це стосувалося поширення через кабельні мережі, супутник, в інтернеті або за допомогою додатків для смартфонів.

Про небезпеку російських пропагандистських каналів, що доступні на супутниках Eutelsat і SES, Національна рада писала ще на початку війни Президентці Європейської Комісії Урсулі фон дер Ляєн і Верховному представнику Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепу Боррелю. У квітні члени Національної ради підписали петицію Комітету імені Дені Дідро із закликом припинити трансляцію російської пропаганди в Європі.

Український медіарегулятор промоніторив  російські телеканали, узагальнив ці дані й передав інформацію про пропагандистські меседжі в їх ефірі  Arcom. У листах  до регуляторів Франції і Люксембурга  Національна рада звернула увагу на те, що риторика війни, яка звучить у російських програмах, несе гібридні загрози безпеці не тільки України, а й всім без винятку країнам європейського континенту. 

Виступаючи на зустрічі EPRA в Антверпені  ще 12 травня Ольга Герасим’юк закликала розірвати всі контракти з російськими медіаструктурами. Вона запитала європейців: «Яка сума грошей для Eutelsat чи SES може виправдати постійний вплив російської пропаганди на мізки тих, хто обрав Європу місцем проживання?»

Український медіарегулятор сподівається, що французькі колеги нарешті знайшли правильне рішення і промивання мізків європейської аудиторії через супутникові трансляції рашистських каналів «Россия 1», «Первый канал» і «НТВ» нарешті припиниться.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше