Генеральний суд ЄС підтримав заборону російського мовника RT - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Генеральний суд ЄС підтримав заборону російського мовника RT

Генеральний суд ЄС відхилив апеляцію RT France щодо заборони мовлення в Європейському Союзі, стверджуючи, що російський державний канал «активно підтримує … політику дестабілізації та агресії, яку проводить російська федерація щодо України».

Другий за рангом суд ЄС – Генеральний суд Європейського Союзу в Люксембурзі  – в рішенні у справі T-125/22 «RT France v Council» підтримав заборону телеканалу RT і відхилив апеляцію RT France щодо заборони мовлення на території всього Європейського Союзу. Заборона на мовлення була введена проти російських медіа у березні після вторгнення рф в Україну 24 лютого. Рішення Генеральний суд ЄС ухвалив у середу, 27 липня.

Суд дійшов висновку, що рішення ЄС було як пропорційним, так і законним, зважаючи на трансляцію каналом провоєнної пропаганди і підтримку дестабілізації України.

Заборона стосується всіх дочірніх компаній RT (раніше відомі як Russia Today), таких як RT Germany і RT France. Загалом ЄС заборонив ще чотири канали з часу введення санкцій у березні.

«RT France активно підтримувала… політику дестабілізації та агресії, що її здійснювала російська федерація стосовно України, що зрештою призвело до широкомасштабного військового наступу», – йдеться в заяві суду.

Крім того, «RT France транслювала, зокрема, інформацію, що виправдовує військову агресію проти України і яка може становити значну і пряму загрозу громадському порядку й безпеці Союзу», – йдеться в повідомленні.

Кремль розкритикував це рішення і оголосив про подальше обмеження західних ЗМІ в росії, тоді як RT France заявила, що оскаржить це рішення у найвищому суді блоку – Суді Європейського Союзу (ECJ) – в остаточній спробі скасувати заборону.

Як відреагувала Росія?

«Ми будемо вживати аналогічних заходів тиску на західні ЗМІ, які діють в нашій країні, – сказав речник Кремля дмитро пєсков журналістам у Москві. – Ми також не дозволимо їм працювати в нашій країні», – сказав він, назвавши реакцію Кремля на заборону «вкрай негативною».

«По суті, RT заблокований і не може працювати в Європі, – сказав Пєсков. – Європейці топчуть власні ідеали».

Рішення ЄС про заборону RT і фінансованої росією служби новин Sputnik було розкритиковано національною спілкою журналістів Франції (SNJ), чим порушило питання про свободу вираження поглядів і свободу преси в блоці, до якого входять 27 членів.

Але судді Європейського суду визнали, що санкції були «відповідними і необхідними для переслідуваних цілей», враховуючи «надзвичайний контекст».

У той час як Кремль оголосив про помсту західним мовникам, платформи соціальних мереж, такі як Twitter, Facebook і Instagram, залишаються недоступними в країні.

Росія вже призупинила права на мовлення кількох міжнародних мовників, включаючи DW.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше