Голова Нацради не підтримує кодування телеканалів на супутнику та хоче фахової дискусії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Голова Нацради не підтримує кодування телеканалів на супутнику та хоче фахової дискусії

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко не підтримує наміри найбільших медіагруп закодувати наступного року свій супутниковий сигнал і хоче провести фахову дискусію, зваживши всі переваги та ризику впровадження кодування. Про це він сказав у коментарі «Детектору медіа».

Ми запитали точку зору Юрія Артеменка, оскільки Нацрада на своєму засіданні 7 грудня розглядала заяву телеканалу СТБ про зміну в супутниковій ліцензії умов розповсюдження сигналу з відкритого на кодований і Юрій Артеменко під час засідання сказав: «Я – проти». За таку зміну в супутниковій ліцензії СТБ проголосували тільки двоє з шести присутніх членів Нацради: Валентин Коваль і Олег Черниш. У результаті Нацрада відклала це питання на невизначений час.

«З точки зору правовласників, кодування – це правильне рішення. З точки зору реалій нашого часу, я не вірю, що цей процес пройде безболісно, – пояснив «Детектору медіа» свою позицію Юрій Артеменко. – Коли телекомпанії кажуть, що люди їх продовжать дивитися після кодування; що куплять, незважаючи на ціни, тюнери, – я в це не вірю. Я знаю, що можуть бути наслідки. При зміні будь-якої технології втрачається глядач, він кудись іде. При зміні такої технології, в умовах війни та багатьох інших чинників, на мій погляд, значна частина глядачів (невідомо, яка) втратиться. Вона піде в інтернет-телебачення, або на неконтрольований супутник, або ще десь. Мені здається, телеканали занадто оптимістично дивляться на ці наслідки. Тому ми хочемо зібратися і фахово поговорити».

Пан Артеменко уточнив: поки що фахових консультацій індустрії з Нацрадою не було. «Були заяви, були розмови в кулуарах, що планують навесні закодувати сигнал. Тому сьогодні для мене це питання було несподіваним», – сказав він.

Коли відбудеться фахова дискусія – голова Нацради не знає, він чекає ініціативи від індустрії: «М’яч на половині індустрії. Має подзвонити Бородянський (голова медіа холдингу StarLightMedia, керівник СТБ Володимир Бородянський. – ДМ) і сказати: давайте поговоримо фахово. Ми одразу, коли буде в нього час, у нас час, зберемося. Можливо, спочатку тільки з ним, а може – одразу з усіма».

При цьому Юрій Артеменко планує залучити до дискусії і депутатів, і експертне коло: «Це не комерційне питання СТБ. Це питання насамперед інформаційної безпеки, а вже по-друге – це питання правовласників. Тому ми будемо залучати і експертів, і суспільство, і, можливо, Раду національної безпеки й оборони (їхню аналітичну службу)».

 

Джерело “Детектор медіа

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше