Голови райдержадміністрацій Сумщини взяли участь в обговоренні питання майбутнього переходу регіону на цифрове мовлення

26.03.2018

Основним завданням, яке ставили перед собою організатори наради – представник Національної ради в Сумській області Лариса Якубенко і керівник апарату Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький, було визначення проблемних аспектів регіону у процесі майбутнього переходу від аналогового до цифрового стандарту мовлення.

Лариса Якубенко підготувала презентацію, під час якої розповіла про переваги цифрового телебачення,  технічні аспекти розповсюдження сигналу в Сумській області,  кількість мультиплексів та кількість українських каналів, які ведуть мовлення у форматі DVB T2.

Керівник апарату Дмитро Живицький наголосив, що «питання інформаційної безпеки в умовах гібридної війни не менш важливе, ніж збройний захист кордонів». Саме тому під час робочої наради обговорили такі важливі параметри,  як покриття окремих територій сільських і селищних рад сигналом цифрового телебачення, кількість домогосподарств та кількість населення на цих територіях, наявність сет-топ-боксів у малозабезпечених верств населення, проникнення російських каналів удовж лінії кордону, наявність супутникових пристроїв.

Як наголосила представник Національної ради в Сумській області Лариса Якубенко, «майбутній перехід від аналогової системи мовлення на Сумщині  до цифрового телерадіомовлення з мінімальною соціальною напругою вимагає активної позиції та максимальної скоординованості дій керівників районів  та фахівців у медіа-галузі».  

У нараді також взяли участь представники Головного управління Служби безпеки України в Сумській області, Сумської філії Концерну РРТ, Сумського обласного відділу ПСФ УДЦР.