Гран-прі телерадіофестивалю “Калинові мости” здобула журналістка з Івано-Франківська

05.07.2012

ІІІ Міжнародний фестиваль телевізійних та радіопрограм “Калинові мости” завершився в Польщі. Вручено два гран-прі (теле- та радіо).

Серед радійників найвищу нагороду здобула ведуча програм Івано-Франківської обласної державної телерадіокомпанії Наталія Асатурян за передачу “Моя мандрівка до Горлиць”, подану в номінації “Депортації 1944–46 років та операція “Вісла”. Це живі замальовки про переселених із Лемківщини та їхніх нащадків, що живуть тепер у Польщі та Україні. Вони добре пам’ятають про минуле, але їхній погляд звернений у майбутнє. Кожен робить щось виняткове для розвитку лемківської культури.

Серед тележурналістів гран-прі виборола Тетяна Левандовська з Херсона за телефільм “Моя люба Агнешка” (номінація “Одне серце – дві батькіщини”). Це історія, що переростає масштаб особистої. Можна назвати її своєрідною новелою в листах, які героїня, розлучена з сестрою кордоном, пише упродовж усього життя, а вони повертаються назад.
Усього в конкурсі взяло участь понад двадцять теле- та стільки ж радіопрограм, представлених українськими та польськими журналістами.

Фестиваль “Калинові мости” тривав упродовж тижня (з 25 червня по 1 липня) у Варміно-Мазурському воєводстві Польщі. Крім творчого, він має і соціальний аспект: журналісти побачили різні сфери життя й діяльності мешканців воєводства, де проживає багато етнічних українців, та розкажуть про це у майбутніх програмах.

Організаторами фестивалю є Рівненська ОДТРК та Ольштинський відділ об’єднання українців у Польщі. Він проходив під патронатом маршалка воєводства Яцека Протаса і голови Рівненської ОДА Василя Берташа при сприянні Держкомтелерадіо України та Генерального Консульства Польщі в Луцьку.