Громадська комісія розпочала оцінку документів громадських об’єднань та асоціацій - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Громадська комісія розпочала оцінку документів громадських об’єднань та асоціацій


12 серпня відбулося засідання Громадської комісії, яка оцінюватиме відповідність громадських об’єднань та асоціацій, що подали заяви на участь у конференціях з обрання Наглядової ради НСТУ, вимогам Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”. Робота комісії триватиме два тижні.До складу Громадської комісії увійшли представники, визначені громадськими радами при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, Державному комітеті телебачення і радіомовлення України, Міністерстві культури України, Міністерстві молоді та спорту України, Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Консультативною радою при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини (по три представники від однієї ради).

Перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк звернулася до присутніх із вітальним словом, подякувавши представникам громадських рад за їхню участь у реалізації важливого проекту – формуванні Наглядової ради НСТУ. Також вона висловила дяку Офісу Ради Європи, який активно підтримує процес створення в Україні суспільного мовника.Під час засідання Ольгу Большакову було обрано головою Громадської комісії, а Дениса Бугая – її секретарем.На розгляд комісії передано документи 76 громадських об’єднань та асоціацій, які виявили бажання брати участь в обранні Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії. Відповідно до Закону України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” громадські організації мають відповідати таким вимогам:
-провадити діяльність не менше ніж 3 роки;
-їхніми членами мають бути авторитетні у відповідній сфері особи;
-діяльність має бути активною – організація упродовж останніх трьох років періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, громадських заходів щодо проблем у відповідній сфері, ініціювання публічних обговорень актуальних питань, публічних дискусій у професійній сфері тощо.За результатами проведеної оцінки Громадська комісія подасть Національній раді рекомендації щодо допуску об’єднань до участі в конференціях. Вони стануть підставою для ухвалення регуляторним органом відповідного рішення. Згідно з календарним планом воно має бути ухвалене 27 серпня.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше