Громадська рада нового скликання провела перше засідання

21.12.2018

20 грудня відбулося перше організаційне засідання новообраного складу Громадської ради при Національній раді, під час якого обрано голову дорадчого органу – ним став Сергій Сьомкін, а також секретаря – Світлану Коробіну.

Сергія Сьомкіна до Громадської ради рекомендувала галузева громадська організація «Індустріальний телевізійний комітет». Світлана Коробіна – фахівець у галузі кінематографії та культури, у минулому – заступник директора Національного центру Олександра Довженка, увійшла до Громадської ради як самовисуванець.

Голова Національної ради Юрій Артеменко привітав усіх членів дорадчого органу з початком роботи та висловив сподівання на конструктивну співпрацю. «Ми не будемо втручатися у вашу роботу, а будемо допомагати. Є питання, актуальність яких не бачимо ми, натомість вони важливі для вас, а є й такі проблеми, з якими ми самі будемо звертатися до вас. Національна рада чекає ініціативи, ми ж готові зустрічатися, слухати і знаходити консенсус», – наголосив він.

Було узгоджено, що Громадська рада збиратиметься першого вівторка місяця о 10:00. Пропозиції щодо першочергових питань всі члени Громадської ради нададуть у письмовому вигляді, і на черговому засіданні буде сформовано план роботи. У разі виникнення необхідності проведення позачергового засідання члени Громадської ради будуть заздалегідь повідомлені, оскільки у нинішньому складі аж троє осіб проживають не в столиці, а в інших містах.

Таким чином, наступне засідання Громадської ради заплановане на 8 січня 2019 року.

Катерина М’ясникова вже запропонувала перше питання, яке і було обговорено, – про звернення Громадської ради до Національної ради із пропозицією створити разом із Центральною виборчою комісією експертну раду з питань діяльності ЗМІ під час виборів, яка складатиметься із незалежних медіа-фахівців. Цей проект рішення має підготувати Катерина М’ясникова, а далі за нього голосуватимуть усі члени Громадської ради через електронну пошту.

Також було погоджено принцип роботи Громадської ради – хто пропонує на розгляд питання, той і готує проект рішення, яке потім може бути доопрацьоване всіма членами Громадської ради.

Із членів Громадської ради на засіданні були присутні Олена Андрієнко, Сергій Бойко, Вікторія Веселовська, Роман Головенко, Арсен Жумаділов, Світлана Коробіна, Мар’яна Кучерук, Василь Мєзєнцов, Катерина М’ясникова, Сергій Сьомкін, Олександр Федієнко, Мирослав Хом’як і Олександр Янковський. Також привітати нових членів Громадської ради прийшли відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко і член Національної ради Сергій Костинський.