Громадська рада провела чергове засідання

02.04.2021

Сьогодні, 6 квітня, відбулося чергове засідання Громадської ради, що діє при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, де було розглянуто питання щодо законодавства про азартні ігри, пропозицій до нової редакції Методики нарахування ліцензійного збору та спільного опрацювання проєктів регуляторних актів.

Члени Громадської ради обговорили пропозицію Ольги Большакової щодо можливості застосування знижки нарахування ліцензійного збору для тих мовників, які поліпшують  свою програмну концепцію, порівняно з тією, яку було затверджено під час отримання ліцензії. Така можливість могла би стимулювати компанії до виробництва якісного і необхідного для суспільства продукту.

Таку ініціативу було підтримано ще й з огляду на те, що під час комітетських слухань на тему «Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окуповані та прикордонні території України», які відбулися 2 квітня, сам регуляторний орган висловив багато пропозицій, які стосуються знижки ліцензійного збору для провайдерів, які ведуть діяльність на прикордонних територіях, що межують з Російською Федерацією, а також для місцевих і регіональних мовників, які працюють поблизу лінії розмежування.

Членкиня Національної ради Олена Ніцко, яка опікується питаннями взаємодії з Громадською радою, повідомила, що проєкт Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору за видачу або продовження строку дії ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги, визначення розміру плати за переоформлення ліцензії та видачу дубліката ліцензії на мовлення, ліцензії провайдера програмної послуги вже передано до Міністерства культури та інформаційної політики України. За її інформацією, проєкт буде винесено на громадське обговорення, тому Громадська рада має терміново надати пропозиції та зауваження, аби вони мали шанс бути розглянутими.

Під час обговорення свою пропозицію щодо покращення доступу українських громадян у районах ООС та на прикордонні з Росією до програм вітчизняних компаній запропонував Олександр Глущенко. На його думку, дієвим кроком держави у цьому напрямі могло би стати безкоштовне забезпечення громадян, що мешкають там, цифровими тюнерами. Це значно покращило б ситуацію, адже таким чином вони могли б відмовитися від перегляду супутникових програм країни-агресора. А Любов Найдьонова висловила пропозицію про проведення науково-соціологічних досліджень, що даватимуть відповідь на питання, як окремі рішення можуть впливати на людей, безпеку держави, індустрію тощо. Саме вони можуть підказати, які кроки треба зробити державі. Вона наголосила, що такі дослідження, що передують важливим рішенням, наприклад, кодування супутникового сигналу, і дають можливість не робити помилок.

Сергій Сьомкін, голова Громадської ради, запропонував визначити термін для подання пропозицій щодо цієї теми до п’ятниці, 9 квітня.


Перейти до вмісту