Громадська рада провела чергове засідання - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Громадська рада провела чергове засідання

Громадська рада, що діє при Національній раді, провела чергове засідання і обговорила найбільш актуальні питання галузі. Відповідні рішення щодо розглянутих тем ухвалили 1 червня 13 членів Громадської ради.

 Голова Громадської ради Сергій Сьомкін нагадав, що дорадчий орган звернувся до регулятора з пропозицією створити робочу групу для спільного обговорення представниками Національної ради та медіаіндустрії можливих шляхів забезпечення виконання окремих положень Законів України «Про рекламу» та «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». Національна рада схвалила таку ініціативу і для ефективної роботи цієї робочої групи делегувала до її складу своїх представників. Сергій Сьомкін також повідомив, що представники індустрії та Національної ради розробили Меморандум щодо реклами азартних ігор, організаторів азартних ігор та спонсорства телепередач із використанням знаків для товарів і послуг, і запропонував погодити його із кожним представником робочої групи або надати відповідні коментарі до 04.06.2021.

Також під час засідання члени Громадської ради обговорили законопроєкт № 5547 про лікарські засоби, зокрема, в частині змін вимог до реклами лікарських засобів. Законопроєкт позитивно  оцінили учасники засідання, проте звернули увагу на необхідність уточнень у частині пропонованих змін до статей 21 та 26 Закону «Про рекламу», зокрема щодо нових вимог до змісту реклами та надання Міністерству охорони здоров’я повноважень щодо контролю змісту реклами. Законопроєкт планується ретельно вивчити, відстежити його статус та, за необхідності, ініціювати внесення пропозицій та поправок.

 Члени Громадської ради також зосередили свою увагу на проєктах Закону «Про авторське право і суміжні права» і Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо питань пов’язаних із охороною та захистом авторського права і суміжних прав». Було ухвалено у загальних рисах вивчити ці законопроєкти та до 14 червня кожному висловити думку щодо доцільності їх ухвалення у такій редакції, а також відстежувати й далі інші законопроєкти з цього питання.

 У засіданні взяли участь голова Громадської ради Сергій Сьомкін, секретар дорадчого органу Олена Андрієнко, члени Громадської ради Сергій Бойко, Ольга Большакова, Олександр Борисенко, Вікторія Веселовська, Олександр Глущенко, Наталія Клітна, Катерина М’яснікова, Любов Найдьонова, Юлія Поляк, Аліна Правдиченко, Ірина Стройко.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше