Громадська рада розглянула проекти нормативних актів Національної ради, винесених на громадське обговорення

20.06.2013

27 червня відбулося чергове засідання дорадчого органу при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення – Громадської ради. У ньому взяли участь голова Громадської ради Павло Моісеєв, секретар Ігор Розкладай і члени дорадчого органу Олександр ГлущенкоОлена ЗеленськаОлександр МакарськийВасиль СамохваловОлег Фіалко.

Основна увага Громадської ради під час засідання була зосереджена на розгляді проектів нормативних документів Національної ради, які винесені на громадське обговорення: зміни до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги, і Положення про офіційний моніторинг телерадіопрограм.

Розглянувши проект запропонованих змін до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», члени дорадчого органу ухвалили не заперечувати проти їх внесення.

Проект Положення про офіційний моніторинг телерадіопрограм викликав у членів Громадської ради деякі запитання, і вони звернулися за консультацією та роз’ясненнями до начальника відділу моніторингу Національної ради Дмитра Швидченка. Після обговорення було ухвалено підтримати намагання регуляторного органу у сфері телерадіомовлення врегулювати питання проведення офіційного моніторингу та в цілому погодити текст нормативного акту. Зокрема, Громадська рада просить звернути увагу на певні пункти, які потребують вдосконалення: визначити терміни зберігання записів ефірів телерадіопрограм та актів моніторингів; уніфікувати термінологію; зазначити, що результат моніторингу є відкритою інформацією.

Також Громадська рада ще раз обговорила питання щодо спонсорства алкогольних брендів загальнонаціональними каналами. Зауваження та пропозиції будуть викладені у письмовому зверненні до Національної ради.