Громадська рада, що діє при Національній раді, обговорила два законопроєкти і підбила підсумки дворічної роботи
3 листопада члени Громадської ради, що діє при Національній раді, провели засідання, на якому висловили зауваження до законопроєктів про саморегулювання господарської та професійної діяльності і про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності СБУ». Вони також означили результати своєї діяльності за час їх дворічної роботи. Засідання відбувалося в онлайн-режимі.
Розглядаючи запропоновані зміни до Закону України «Про Службу безпеки України», члени Громадської ради висловили занепокоєння ризиками, які, на їхнє переконання, закладені у цьому проєкті. Адже запропоновано доповнити Закон «Про телебачення і радіомовлення» в частині підстав для Національної ради анулювати ліцензію на мовлення нормою, згідно з якою регулятор анульовуватиме ліцензію на підставі «подання Служби безпеки України щодо здійснення ліцензіатом сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності або інших дій, спрямованих на порушення недоторканності державного кордону України, проти основ національної безпеки, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку».
Учасники онлайн-засідання висловили думку, що громадськість розуміє і підтримує необхідність боротьби із вказаними у законопроєкті злочинами. Однак вони вбачають у ньому можливість для зловживання Службою безпеки. Тому було вирішено підготувати звернення Громадської ради до комітетів Верховної Ради із пропозицією вилучити із цього проєкту змін до закону ті норми, що стосуються Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
Також члени Громадської ради висловили свої зауваження до законопроєкту про саморегулювання господарської та професійної діяльності. Позитивним моментом було визнано те, що цей проєкт наводить визначення «саморегулівна організація». Водночас, на їх переконання, він не дає жодних додаткових переваг, натомість містить значне втручання в саморегулівну діяльність. Таким чином, Громадська рада вирішила у своєму зверненні до Парламенту вказати на всі негативні моменти законопроєкту.
Наприкінці засідання Сергій Сьомкін нагадав, що термін каденції цього складу Громадської ради спливає. Його було обрано 6 грудня 2018 року, і незабаром Національна рада обиратиме новий склад дорадчого органу. Допоки його не буде затверджено, нинішня Громадська рада є чинною і продовжує свою роботу.
За два роки Громадська рада провела 16 засідань і ухвалила 19 рішень. Нею було підготовлено велику кількість звернень, на які реагували і Національна рада, і Верховна Рада, й інші державні органи.
Зі свого боку начальник відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями і діяльності суспільного мовлення Тамара Кравченко від імені голови Національної ради Ольги Герасим’юк подякувала членам Громадської ради за плідну роботу, адже їхня діяльність була дуже помічною для регулятора. Вона наголосила, що Громадська рада при Національній раді цього скликання є професійною, а її члени відповідальні та відкриті до спілкування. Особливу подяку вона висловила Громадській раді за активну роботу в Громадській комісії з обрання членів Наглядової ради суспільного мовника. Національна рада сподівається, що співпраця більшості членів Громадської ради з регуляторним органом триватиме й надалі.
За результатами дворічної діяльності Громадська рада підготує для Національної ради звіт про виконану роботу і активність окремих її членів для врахування під час наступного обрання дорадчого органу, повідомив Сергій Сьомкін.