Громадська рада цього складу провела останнє засідання

19.09.2018

18 вересня члени Громадської ради, що діє при Національній раді, провели останнє засідання цього складу дорадчого органу. Нову Громадську раду буде сформовано у жовтні 2018 року, коли спливе термін подачі заяв до регуляторного органу (28 вересня) від громадських організацій та незалежних медіа-фахівців.

Так, на засіданні були присутні голова Громадської ради Наталія Клітна й члени Громадської ради Ольга Большакова, Вікторія Веселовська, Надія Колесникова, Любов Найдьонова, Сергій Сьомкін, Олександр Федієнко.

Вони розглянули два питання порядку денного:

1. Про проблеми адаптації іноземних програм в Україні у контексті громадського обговорення проекту «Порядку формування Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються».
2. Про підсумки діяльності Громадської ради за 2017 – 2018 рр., поради наступному складу: як підвищити ефективність роботи?

Щодо першого питання присутні на засіданні схилилися до думки, що було би краще, аби над цим регуляторним актом попрацювала робоча група, до якої повинні увійти і члени Громадської ради, бо нинішня редакція документа, що винесена Національною радою на громадське обговорення, викликає багато запитань, з якими потрібно додатково розбиратися. Ухвалене рішення невдовзі буде оприлюднено на сайті регуляторного органу.

Заслухавши звіт Наталії Клітної про роботу за два роки, члени Громадської ради схвалили його та висловили своє побажання, що при обранні нового складу члени Національної ради мали б також звертати увагу на те, хто і як із їхніх колег відвідував засідання та подавав пропозиції до рішень дорадчого органу.

Засідання Громадської ради відвідав голова Національної ради Юрій Артеменко і його заступник – Уляна Фещук. Вони подякували найбільш активній частині дорадчого органу за справді важливу й корисну роботу. Ті рішення, які пропонувала громадськість, часто ставали підґрунтям для певних дій, переосмислення деяких аспектів медійної сфери, коригування поточної роботи та прийняття ухвал національного регулятора. Юрій Артеменко висловив сподівання, що більшість членів Громадської ради продовжать свою роботу і в наступному складі.