Громадська рада ухвалила рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам

05.07.2022

5 липня відбулося засідання Громадської ради, що діє при медіарегуляторі, на якому ухвалено рекомендації для журналістів з роз’ясненням, як вони можуть отримати допомогу після психологічних травм під час воєнних подій. Рекомендації із відповідними додатками будуть спрямовані на розгляд Національній раді. У засіданні взяла участь відповідальна секретарка Національної ради Олена Ніцко.

Членкиня Громадської ради, президентка Української асоціації медіапсихологів та медіапедагогів  Любов Найдьонова запропонувала на обговорення проєкт Рекомендацій щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам у період воєнної психотравматизації (з профілактики посттравматичних стресових розладів).

У ньому на основі вже вироблених світових досліджень і практик обґрунтовано необхідність для журналістів та інших працівників медіа, які працюють із вразливим контентом, періодично перевіряти свій психологічних стан, щоб уникнути психотравматичних розладів.

Громадська рада погодила цей проєкт без зауважень та ухвалила рішення, що звернеться до Національної ради з пропозицією розглянути його і в разі ствердження оприлюднити на офіційному вебсайті медіарегулятора.

Любов Найдьонова зауважила, що широка медійна спільнота матиме змогу не лише дослухатися до цих рекомендацій, а й отримати необхідну безкоштовну психологічну допомогу на відповідних платформах. Також вона додала, що працює над другою частиною рекомендацій щодо висвітлення військових подій та як убезпечитися журналістам від вторинної травматизації. Після доопрацювання другої частини цей проєкт буде розіслано членам Громадської ради для обговорення та ухвалення.

Олена Ніцко пояснила членам Громадської ради позицію регулятора щодо створення інструкції  про алгоритм дій медійників у разі наближення воєнних дій – така пропозиція прозвучала на попередньому засіданні дорадчого органу.

Національна рада постійно спілкується з телерадіоорганізаціями і надає свої роз’яснення й поради, коли вони звертаються за допомогою. На першому місці завжди стоїть безпека людей. Проте кожна ситуація має свої нюанси, розписати ці деталі в інструкції складно і навіть небезпечно з огляду на можливі наслідки.

Обговорили члени Громадської ради також питання роботи над новим медійним законодавством та висловили своє бажання зустрітися із членами робочої групи, аби ознайомитися з останніми напрацюваннями та висловити свої пропозиції до законопроєкту.

Наступне засідання Громадської ради заплановано на 2 серпня 2022 року.