Громадська рада заявляє про неприпустимість зміни територіальної категорії мовлення каналом «112-Україна»

26.08.2015

Дорадчий орган, що діє при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення, на своєму засіданні 13 серпня ухвалив рішення про підтримку дій регулятора з усунення порушень конкурсних умов телекомпаніями, які виграли конкурс на регіональне мовлення у мультиплексі МХ-5 у серпні 2011 року. Йдеться про п’ять товариств з обмеженою відповідальністю – «Новий формат ТВ», «Аріадна ТВ», «Пртнер ТВ», «Лідер ТВ», «Вибір ТВ», що віднедавна мовлять під логотипом «112-Україна».

Своє рішення на підтримку регулятора Громадська рада ухвалила вісьмома голосами, всі присутні на засіданні одноголосно підтримали відповідну позицію.

Зокрема в рішенні зазначається: «Зміна територіальної категорії мовлення для п’яти компаній, що сукупно отримали ліцензії на всю територію України, не лише порушує інтереси інших учасників конкурсу, але і погіршує доступ громадян до місцевої і регіональної інформації, оскільки це четверта частина від всіх регіональних мовників, що залишаються в ефірі після відключення аналогового телебачення. Також це абсолютно неприпустимо в умовах, коли близько 150 регіональних мовників, які впродовж багатьох років здійснюють мовлення на основі ліцензій на аналогове ефірне мовлення, не отримали цифрових ліцензій і досі залишаються під загрозою зникнення».

Наголошується також на тому, що регуляторний орган, який не переоформлює ліцензії на мовлення зазначеним компаніям у частині програмної концепції,вживає правомірних заходів, що жодним чином не порушують права на свободу висловлювань.

Нагадаємо, що до складу Громадської ради входять представники громадських організацій у сфері ЗМІ, відомі медіа-юристи, журналісти та громадські діячі.

Рішення Громадської ради оприлюднено за посиланням.