«Громадське радіо» отримало дозвіл на тимчасове мовлення в Маріуполі

15 вересня з-поміж двох претендентів на тимчасове мовлення на частоті 89,1 МГц у Маріуполі Донецької області Національна рада обрала «Громадське радіо», а не «Армію FM».
Ухвалюючи це рішення, регуляторний орган, зокрема, брав до уваги рекомендації Міністерства інформаційної політики та голови Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського, який краще від інших, розуміє ситуацію і потреби регіону, а також несе відповідальність зокрема й за розвиток інформаційного простору в Донецькій області.
Члени Національної ради також враховували, що маріупольський радіоринок насичений музичними програмами, а місцеве населення в цей час насамперед потребує інформаційного контенту. Національна рада віддала перевагу «Громадському радіо» ще й тому, що воно має вже чималий досвід роботи для аудиторії, яка проживає на території проведення АТО, випробувало спеціальне програмування і завоювало довіру слухача.
Національна рада розглядає з рівних позицій всі організації, які претендують на мовлення, особливо ж на звільненій території чи на території проведення АТО. Також регулятор залишає непорушним своє право на контроль за дотриманням телерадіоорганізаціями зобов’язань і виконує свій обов’язок боронити інформаційний простір і робити все для того, щоби громадяни, що мешкають на території АТО, мали доступ до якісноі інформації та професійного аналізу. “Громадське радіо” – це колектив професіоналів із іменами відомих в Україні досвідчених журналістів, на чий досвід можна покластися.«Армія FM» – не є ліцензіатом Національної ради і тому поки що не має права на отримання дозволів на тимчасове мовлення. Цей радіомовник працює нетривалий час і ще об’єктивно має пройти період професійного становлення, щоби обрана назва – “Армія FM”- відповідала закладеному смислу й потребам аудиторії, якою є зокрема й справжня армія.
Проте регуляторний орган дав колективу мовника такий шанс – і дозволив ретрансляцію його передач у місті Бахмуті через свого ліцензіата – радіостанцію «Блік». На разі Національна рада моніторить якість такого мовлення й відповідність очікуванням аудиторії.
Крім цього, регуляторний орган і надалі планує видавати дозволи на тимчасове мовлення.УДЦР уже здійснив прорахунок FM-частот у Славянську, Новоайдарі, Щасті, Гірнику, Очеретному, Покровську, Костянтинівці, тому Національна рада має намір на найближчому засіданні розглянути питання про тимчасове мовлення у цих населених пунктах Донецької і Луганської областей.
Національна рада сприяє якнайшвидшому розвитку телерадіомовлення на територіях проведення АТО. Для цього замість проведення конкурсів, які за законом тривають до трьох місяців та потребують оплати ліцензійного збору, у 2014 році введено спеціальну процедуру надання дозволів на тимчасове мовлення. Відтак вона скорочена фактично до одного дня і знімає фінансове навантаження з усіх ліцензіатів, які отримують такі дозволи.
На жаль, прорахунок та погодження частот здійснюються іншими спеціалізованими державними інституціями, в тому числі – військовими, за стандартною процедурою, що відтерміновує надання частот на місяці. З 2014 року Національна рада у співпраці із Міністерством інформаційної політики та Українським державним центром радіочастот надала дозволи на тимчасове мовлення на територіях проведення АТО на 52 нові радіочастоти.Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше