Громадське телебачення мовитиме на супутнику

19.05.2016

Громадська організація «Громадське телебачення» на засіданні Національної ради 19 травня отримала ліцензію на супутникове мовлення і виходитиме в ефір із логотипом «hromadske.tv громадське телебачення».

Представляючи програмну концепцію каналу, голова організації Наталя Гуменюк наголосила, що «Громадське телебачення» є унікальним для України мовником, оскільки він створений «знизу», за ініціативи самого журналістського колективу. У своїй роботі мовник дотримується принципів суспільного мовлення, і нині в команді Громадського – 130 людей. Упродовж 2,5 років мовлення ведеться через Youtube.

За форматом канал позиціонує себе як інформаційно-культурологічний. Найбільше в ефірі буде інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач – 11 годин 06 хвилин на добу, а культурно-мистецьких передбачено 2 години 30 хвилин. Також заплановано по 30 хв. науково-просвітницьких передач і фільмопоказу й 1 год. підбірки музичних творів.

Загалом частка програм власного виробництва становитиме 10 годин на добу – 41,66%, а мінімальна частка національного аудіовізуального продукту – 16 годин 30 хвилин на добу – 68,75%.

За словами Наталії Гуменюк, телеканал заручився підтримкою Європейського фонду з демократії, який виділив кошти на оплату супутникового зв’язку.

Сигнал «Громадського телебачення» розповсюджуватиметься на всю територію України, а також та інші країни в межах зони впевненого прийому сигналу. Оператор телекомунікацій – ТОВ «СЕС Сіріус Україна». Термін дії ліцензії – 10 років.
Оскільки засновником телеканалу є громадська організація, ліцензія буде видана із зазначенням особливих умов – мовник повинен повідомляти регуляторний орган про зміни в складі громадської організації та її керівних органів.