Громадські та індустріальні організації закликають народних депутатів ухвалити новий закон «Про медіа» і підтримати зміни щодо медійного супроводу виборів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Громадські та індустріальні організації закликають народних депутатів ухвалити новий закон «Про медіа» і підтримати зміни щодо медійного супроводу виборів

Громадські організації та індустріальні об’єднання, що працюють у сфері медіа і права, 8 грудня поширили заяви, в яких закликали Верховну Раду України і парламентські фракції ухвалити новий Закон України «Про медіа».  Вони вважають, що ухвалення закону є пріоритетом для подолання викликів у аудіовізуальному секторі і невід’ємним кроком України до європейського простору. Крім того, законопроєкт продовжує розпочатий раніше процес реформування правил роботи медіа під час виборчого та референдумного процесів.

Заяву щодо необхідності ухвалення нового Закону «Про медіа» підписали ГО «Центр демократії та верховенства права», ГО «Лабораторія цифрової безпеки», ГО «Платформа прав людини», Асоціація правовласників та постачальників контенту, ГО «Фундація Суспільність», Національна асоціація медіа, Міжгалузеве об’єднання «Радіокомітет», ГО «Інтерньюз-Україна».

Підписанти наголошують, що Закон «Про медіа» є євроінтеграційним. Україна має зобов’язання щодо  оновлення законодавства у сфері аудіовізуальних медіасервісів відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Також ухвалення законопроєкту є однією з вимог до України у зв’язку з отриманням нею статусу держави-кандидата на входження до ЄС.

Законопроект «Про медіа» системно змінює підхід до регулювання медійного простору, йдеться в заяві. Він має створити єдину послідовну та комплексну правову базу, що призведе до ефективного регулювання медіасередовища і ефективно забезпечує захист інформаційної безпеки України. 

У ще одній заяві, поширеній Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) в Україні, зроблено акцент на важливості збереження оновлень в регулюванні інформаційного забезпечення та агітації під час виборів та референдуму. Її підписали IFES, а також «Лабораторія цифрової безпеки», ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА», ГО «Центр демократії та верховенства права», ГО «Платформа прав людини», Національна асоціація медіа.

Підписанти зауважують, що Перехідні положення законопроєкту «Про медіа» передбачають суттєві зміни до Виборчого кодексу і Закону України «Про всеукраїнський референдум». З урахуванням міжнародних стандартів і кращих світових практик вони оновлюють і вдосконалюють правила агітації та регулювання діяльності медіа під час проведення виборів і референдумів.

«Є критично важливим та нагальним для забезпечення євроінтеграційного руху України продовжувати високий темп демократичного прогресу України та втілювати реформи, як розпочаті до повномасштабного російського вторгнення так і зумовлені ним», – сказано в заяві.

Організації, що підписали ці заяви, зауважують, що законопроєкт «Про медіа» був розроблений робочою групою, до якої увійшли  представники медіа, регулятора, профільних громадських організацій. Поправки до нього обговорювалися із залученням громадськості, представників бізнесу та медіаіндустрії, державних органів, народних депутатів. До оцінки тексту законопроєкту також були залучені європейські експерти, які надавали свої зауваження і пропозиції щодо приведення його до вимог європейських норм. 

Підписанти закликали парламентські фракції і групи підтримати важливі й актуальні зміни до Виборчого кодексу і Закону України «Про всеукраїнський референдум» в частині інформаційного забезпечення й агітації для подальшого демократичного прогресу України; попри можливі застереження до тих чи інших норм відповідально поставитися до виконання Україною міжнародних зобов’язань і забезпечити проходження законопроекту про медіа у другому читанні і в цілому. 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше