Григорій Шверк: Нацрада найближчим часом передасть до Верховної Ради законопроект «Про аудіовізуальні послуги»

 


Заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Григорій Шверк повідомив про наміри Нацради доопрацювати і найближчим часом передати до Верховної Ради проект Закону України «Про аудіовізуальні послуги», який було підготовлено за підтримки проекту Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі». Про це він повідомив  4 вересня  на телевізійній панелі Всеукраїнської конференції інтернет-провайдерів Telecom Ukraine 2015, повідомляє прес-служба Асоціації правовласників та постачальників контенту (АППК).


 


Проект Закону України «Про аудіовізуальні послуги» має створити революцію в законодавстві медіа, оскільки регулює не тільки традиційне телебачення, а й нові медіа, у тому числі – послуги на замовлення в мережі інтернет. Водночас, за словами Григорія Шверка, у Нацради наразі залишається багато дискусійних питань щодо нового законопроекту.


 


«Проект Закону було підготовлено за підтримки проекту Ради Європи «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі». Однак поки що у Нацради залишається досить багато дискусійних питань, зокрема: чи варто запроваджувати реєстрацію провайдерів замість ліцензування? Яким чином регулювати європейські програми? Чи може Нацрада на них впливати через регуляторів європейських країн? Щодо універсальної послуги, скоріше за все, вона буде скорочена до каналів суспільного та державного мовлення. Також Нацрада хотіла б своїм рішенням додати до її складу ще декілька комерційних каналів, наприклад дитячий або спортивний…», – пояснив позицію Нацради Григорій Шверк.


 


За його словами, універсальна програмна послуга скасована не буде, але з її складу виключать, зокрема, канали групи StarLightMedia.


 


Нагадаємо, законопроект «Про аудіовізуальні послуги» пропонує, зокрема, ліцензувати тільки використання обмеженого ресурсу – частот, а супутникове та кабельне мовлення звільнити від ліцензування.


 


«Проект закону про аудіовізуальні послуги включений до переліку законодавства, яке Україна зобов’язалася гармонізувати з законодавством ЄС, – пояснив заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Григорій Шверк. – Я вважаю, що цей закон буде прийнятий швидко. Я супротивник винятків у законодавстві і вважаю, що потрібно піти цим прямим шляхом: прйняттям даного закону». Пан Шверк також запевнив, що необхідність наповнювати держбюджет коштами від сплати ліцензійного збору не стане аргументом проти його скасування: вартість супутникової ліцензії – 122 тисячі гривень, і для держбюджету такі суми не є суттєвими.


 


Як повідомляла «Телекритика», заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Григорій Шверк, обраний народним депутатом, подав Президенту України заяву про дострокове складення своїх повноважень. Сьогодні, 9 вересня, його заяву зареєстровано в Адміністрації Президента України.


 


Джерело: Телекритика

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше