«Гуцульське радіо» оштрафовано через неусунення порушень у діяльності - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Гуцульське радіо» оштрафовано через неусунення порушень у діяльності

Національна рада 10 лютого вирішила застосувати штрафну санкцію до ТОВ «Парбат» (позивні «Гуцульське радіо»), м. Київ. Підставою стали результати позапланової безвиїзної перевірки, яка зафіксувала неусунення компанією порушень в установлений термін після оголошення їй попередження.

15 липня минулого року регуляторний орган за результатами планової виїзної перевірки оголосив цьому мовникові попередження. Як з’ясувалося, ліцензіат не дотримувався програмної концепції і конкурсних вимог. Національна рада зобов’язала мовника з дня набуття чинності рішенням № 888 увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.

2 серпня минулого року фахівці Національної ради провели моніторинг програм «Гуцульського радіо», аби переконатися, що ліцензіат виконав рішення і розпорядження регулятора від 20 липня 2021 року.

Моніторинг зафіксував, що мовник зменшив обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач. Вони становили всього 6 год 02 хв/добу, хоча відповідно до ліцензії їх має бути не менше як 12 год 36 хв/добу. Порушення стосувалися і формату мовлення та  ліцензійних умов – з інформаційно-музичного формат змінився на музично-інформаційний.

З огляду на це Національна рада 30 вересня минулого року вирішила позапланово перевірити діяльність ТОВ «Парбат».

Порушення у своїй програмній концепції компанія пояснювала технічними збоєм, який, можливо, трапився при заміні апаратури і програмного забезпечення. Однак під час перевіки ефіру радіостанції  регулятор не виявив жодних ознак того, що робота радіостанції 2 серпня 2021року відбувалася в нештатному режимі з технічними чи змістовими збоями.

Хоча хронометраж інформаційного жанру радіокомпанії протягом доби і зріс трохи більше ніж на годину, цього недостатньо, адже ліцензія передбачає значно більший показник. Водночас в радіоефірі переважає підбірка музичних творів, яка займає 68,3% ефірного часу. Такі факти свідчать про те, що радіокомпанія не усунула порушень і не виконала рішення регулятора.

Окрім того, перевіркою так і не виявилено в ефірі цієї компанії інформаційних передач місцевої тематики, зокрема про події у Верховині чи Івано-Франківській області. Хоча в загальному обсязі власного мовлення компанії їх наявність має становити не менше ніж 15%.

Отже, через виявлені порушення законодавства Національна рада наклала на ТОВ «Парбат» штраф. Радіокомпанія «Гуцульське радіо» має сплатити до державного бюджету 5% суми ліцензійного збору  – 1 252,90 грн.

Регулятор зобов’язав мовника із дня набуття чинності цим рішенням виправити порушення і надалі діяти лише у межах законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше