Харківщина має стати базовою областю у розвитку дитячого телебачення

27.09.2012

«ХАРКІВСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ДИТЯТКО» ДУЖЕ ВАЖЛИВИЙ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТЯЧОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ. ДУМАЮ, НАСТУПНОГО РОКУ ДО ХАРКОВА ПРИЇДУТЬ УЧАСНИКИ З БАГАТЬОХ КРАЇН, І НАЦІОНАЛЬНА РАДА, ЗОКРЕМА, СПРИЯТИМЕ ЦЬОМУ, – СКАЗАЛА ЛАРИСА МУДРАК.

Таку думку висловила заступник голови Харківської обласної ради Людмила Давидова під час урочистого закриття IV Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко».

«Завершуючи четвертий телефестиваль, починаємо підготовку до п’ятого, вже ювілейного, – зазначила вона. – Нині ми заручилися підтримкою заступника голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Лариси Мудрак. Також Президент України Віктор Янукович підкреслив, що в Україні має бути дитяче телебачення. Вважаю, що Харківщина має стати базовою областю у розвитку дитячого телевізійного мовлення. У нас для цього є найголовніше – талановиті та креативні діти».

Виступаючи на закритті фестивалю, член журі, заступник голови Національної ради Лариса Мудрак вручила спеціальну нагороду – сертифікат на стажування на одному з національних телеканалів. Цей приз отримала дитяча студія телебачення «Перший крок» з Євпаторії.

«Харківський фестиваль «Дитятко» дуже важливий для розвитку дитячого телебачення. Думаю, наступного року до Харкова приїдуть учасники з багатьох країн, і Національна рада, зокрема, сприятиме цьому, – сказала Лариса Мудрак. – Я мрію, що наш регуляторний орган створить базу даних дитячих програм в Інтернет, до якої будуть внесені також і ваші роботи, шановні учасники».

На цьогорічному фестивалі переможці нової номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» – учні Школи юних журналістів молодіжної громадської організації «Сучасний формат» із Житомира, які представили роботу «Історія розвитку місцевого самоврядування в Житомирі», отримали сертифікат на поїздку до штаб-квартири ради Європи у Страсбурзі.

Ініціаторами запровадження у конкурсну програму Міжнародного дитячого фестивалю «Дитятко» номінації «Місцеве самоврядування – це ми!» стали представники Офісу Ради Європи в Україні. Номінація покликана розкрити бачення дітей і молоді щодо ролі та специфіки місцевого самоврядування.

Цього року фестиваль зібрав у Харкові представників дитячих телевізійних колективів із України, Білорусі та Росії. 12 студій взяли участь у фестивалі вчетверте, 37 студій вперше випробовували своє щастя у конкурсах фестивалю «Дитятко».

Загалом, з 2009 року в ньому взяли участь молоді талановиті телевізійники з 170 дитячих творчих студій із 86 населених пунктів України, Росії, Білорусі та Швейцарії. За три роки кількість номінацій зросла більше ніж удвічі. Щороку збільшується кількість конкурсних робіт, загальна сума яких становить 659 доробків. Розширюється навчальна та культурна програми фестивалю. У 2012 році найбільше робіт подано у номінацію «Кращий ігровий фільм» (40 робіт) та «Кращий анімаційний фільм» (41).

Переможці IV Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко»