Харківщина зацікавлена у збереженні й зростанні кількості місцевих телекомпаній у регіоні

22.04.2013

19 квітня у Харкові відбувся семінар з питань перспектив розвитку цифрового телевізійного мовлення. У семінарі взяли участь начальник управління у справах преси та інформації Харківської обласної державної адміністрації Вікторія Маренич, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Харківській області Тетяна Долбня, директор ДП «Харківський обласний радіотелевізійний передавальний центр» Олександр Дергільов, керівники Центру адвокатури та лобіювання Незалежної асоціації мовників Катерина М’ясникова, керівник Центру законодавчих ініціатив НАМ Ольга Большакова, медіаексперт Діана Проценко, керівники місцевих телекомпаній регіону.

Під час семінару представник Національної ради повідомила про основні заходи, здійснені регуляторним органом для впровадження цифрового мовлення, докладно охарактеризувала підсумки першого етапу впровадження цифрового телебачення та окреслила основні проблеми й перспективи його розвитку в регіоні та Україні загалом.

Серед головних завдань семінару – обговорення варіантів вирішення проблемних питань перехідного періоду, а також пошук практичних шляхів збереження телекомпаній, які сьогодні здійснюють мовлення в аналоговому стандарті.

Як зазначила Вікторія Маренич, керівництво Харківщини зацікавлене в тому, аби кількість мовників у регіоні не тільки не зменшувалася, а й збільшувалася. Тому влада надаватиме всебічну підтримку місцевим телеканалам у процесі переходу на цифровий формат мовлення. «Ми не зацікавлені в скороченні кількості мовників на території Харківської області. Ми прагнемо зберегти і примножити кількість тих, хто здійснює мовлення у нас на місцях, і саме тому ми зібрали сьогодні всіх людей, хто безпосередньо в цьому процесі бере участь. Сьогодні ми прояснили ситуацію, щоб надалі вживати заходів щодо створення умов для безболісного переходу місцевих каналів на цифрове мовлення», – сказала вона.

За підсумками семінару буде підготовлено лист-звернення до Національної ради з напрацьованими Харківщиною пропозиціями.