Харківська область отримає пакет із близько 30 радіочастот для потреб розвитку FM-радіомовлення

22.08.2017

21 серпня член Національної ради Сергій Костинський у рамках робочого візиту на Харківщину спільно з першим заступником Міністра інформаційної політики Еміне Джапаровою і народним депутатом, членом Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Юрієм Павленком обговорили план дій щодо захисту інформаційного простору краю.

Під час зустрічі з головою Харківської обласної державної адміністрації Юлією Світличною, місцевими журналістами і громадськими діячами Сергій Костинський повідомив, що до кінця року Харківська область отримає пакет із 29 радіочастот для потреб розвитку FM-радіомовлення, в тому числі безпосередньо в Харкові. «Більше ніж 20 міст і селищ Харківщини додатково отримають українське радіомовлення до кінця року. Практично кожен район області додатково отримає нову українську радіостанцію. Зокрема, програми Суспільного і місцевого мовлення, мовлення територіальних громад», – сказав він.

Нині Національна рада вже виставила на конкурси перші 7 частот. Попереду – ще один конкурс, який буде суто регіональним.

Крім того, будуть реалізовані додаткові рішення, які дозволять захистити інформаційний простір на прикордонні з країною-агресором. Одним із дієвих механізмів, що значно спростить процес розвитку телерадіомовлення на цих територіях, має стати ухвалення парламентом законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо тимчасових дозволів на мовлення в зоні проведення АТО та прикордонних територіях України».

Робота із розвитку мовлення на території проведення АТО, на прикордонних територіях і на Автономну Республіку Крим ведеться в рамках Комісії з питань забезпечення системи національного телебачення і радіомовлення, що створена при Міністерстві інформаційної політики.