Харківську радіокомпанію «Дані» й сумський телеканал «СТС» перевірять через недотримання правил мовлення у пам’ятні дні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Харківську радіокомпанію «Дані» й сумський телеканал «СТС» перевірять через недотримання правил мовлення у пам’ятні дні

На двох ліцензіатів Національної ради – ТОВ «Дані-Теплоцентр», м. Балаклія Харківської області (позивні «Дані») і ТОВ «Телекомпанія СТС», м. Суми (логотип «СТС» (комбіноване)) – очікують позапланові безвиїзні перевірки через невиконання вимог Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) (далі – Правила). Таке рішення члени регуляторного органу ухвалили на засіданні 16 вересня за результатами проведених 29 серпня цього року моніторингів.

Указом Президента України від 23.08.2019 № 621/2019 щорічно в країні 29 серпня відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. Регуляторний орган постійно нагадує мовникам, що в дні пам’яті при плануванні своїх програм і передач вони зобов’язані вносити зміни до сіток мовлення, як того вимагають Правила. Національна рада ретельно стежить за дотриманням ними вимог до змісту програм, передбачених цим регуляторним документом.

Як засвідчили результати моніторингів телерадіокомпаній, майже всі вони цього року відповідально поставилися до вшанування цього пам’ятного для нашої країни дня.

Хоча, на жаль, у діяльності двох товариств моніторинг зафіксував ознаки недотримання вимог законодавчих і регуляторних актів. Зокрема, в ефірі радіомовника «Дані» виявлено трансляцію аудіовізуальних творів мажорного звучання, а саме пісні «Кохання-зітхання» («Любовь-морковь»), виконавицею якої є Оля Полякова, та «Зроби мені хіп-хоп» у виконанні гурту «Танок на майдані Конґо».

Окрім того, радіокомпанія транслювала аудіовізуальний твір «Удвох» («Вдвоём») у виконанні Наргіз та Максима Фадєєва, прізвище якого внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

Виявлені факти містять ознаки порушення товариством вимог Правил, пунктів а), б) частини першої статті 59 та абзацу 10 частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Також і сумський мовник «СТС» цього дня не дотримався рекомендацій медіарегулятора. О 12:00 він не оголосив хвилини мовчання та не поширював інформації про день пам’яті у проміжку часу між 06:00 та 12:30. До того ж під час телетрансляції між 06:00 та 12:30 він не розмістив на екрані відповідного стилізованого зображення або палаючої свічки.

З огляду на виявлені вище ознаки порушень у мовленні у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, регулятор проведе позапланові перевірки діяльності ТОВ «Дані-Теплоцентр» і ТОВ «Телекомпанія СТС». Після отримання їх результатів будуть ухвалені відповідні рішення.

Із переліком днів пам’яті у 2021 році можна ознайомитися на сайті Національної ради за посиланням.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше