Ігоря Хохича виведено зі складу Наглядової ради ПАТ «НСТУ»

30.01.2020

Національна рада на засіданні 30 січня розглянула і задовольнила заяву Ігоря Хохича про складання ним повноважень і виведення його зі складу Наглядової ради ПАТ «Національна Суспільна телерадіокомпанія України».

Відповідне рішення було ухвалено відповідно до пункту 2 частини першої статті 10 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України».

Ігоря Хохича до Наглядової ради ПАТ «НСТУ» делегувала депутатська група «Партія «Відродження». Відповідно до пункту 5 статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у разі дострокового припинення повноважень члена Наглядової ради НСТУ, обраного від депутатської фракції чи групи, така депутатська фракція чи група ухвалює рішення про обрання нового члена Наглядової ради НСТУ. Якщо ж депутатська фракція чи група, що обрала члена НСТУ, який достроково припинив повноваження, розформована, комітет Верховної Ради України, до компетенції якого віднесено питання телерадіомовлення, ухвалює рішення щодо порядку обрання члена Наглядової ради НСТУ.

Оскільки депутатської групи «Партії «Відродження» у Верховній Раді України IX скликання немає, то Національна рада повідомить про це рішення Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, а також ПАТ «НСТУ» і  Наглядову раду Суспільного мовника.

Крім того, ще 11 січня 2018 року повноваження члена Наглядової ради від депутатської фракції політичної партії «Народний фронт» склав Віталій Портніков. Проте упродовж півтора року нової кандидатури до Національної ради ця депутатська група не подала. Відповідне подання від фракції надійшло до регулятора лише 12 липня 2019 року, однак до завершення роботи Парламенту VIII скликання Національна рада не встигла розглянути подану заяву на своєму засіданні. Тому це місце в Наглядовій раді лишилося вакантним і залишається таким і досі.

Наразі членами Наглядової ради є 12 осіб: 6 представників від громадських об’єднань та асоціацій та 6 – від депутатських фракцій і груп.