Інформаційний спротив у реаліях війни - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Інформаційний спротив у реаліях війни

Член Національної ради Максим Онопрієнко із представником Громадянської мережі «Опора» Олександром Клюжевим 4 липня обговорили ситуацію з мовленням українських теле- і радіокомпаній на тимчасово окупованих територіях у проєкті «Окуповані».

Телевізійні вежі, як і інші об’єкти інфраструктури, були найважливішою ціллю для окупантів і першими потрапили під обстріли російської армії.

З початку повномасштабної військової агресії українське телерадіомовлення зазнало 15% втрат. На тимчасово окупованих територіях мовлення українських компаній не відбувається. Але є альтернативні шляхи доступу до інформації – супутникове мовлення, інтернет-, ютюбканали, перегляд через застосунок «Дія».

На звільнених територіях мовлення відновлюється дуже швидко. Державне підприємство Концерн РРТ і самі мовники докладають для цього всі можливі і неможливі засоби, і мають успіхи. Поблизу межі, де ведуться воєнні дії, застосовується інша тактика – встановлюються потужніші передавачі, що дає змогу не лише поширювати українське мовлення, а й глушити російських пропагандистів, що захопили українські частоти.

Національна рада веде послідовну і наполегливу роботу, аби кремлівська дезінформація і фейки перестали поширюватися в країнах Європи. Ми домоглися, що вже заборонено транслювати 5 російських пропагандистських каналів і це ще тільки початок.

Медійна реформа, яка є надзвичайно важливою з огляду на чинники війни і майбутнє членство України в ЄС, дасть змогу українському медіарегулятору оперативно впливати на випадки поширення наративів кремля не лише в ефірі традиційних медіа, а й на інтернет-ресурсах.

Докладніше про те, що відбувається з медіа на окупованих територіях дивіться тут:

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше