Ініціативна підгрупа обговорила план роботи над саморегулівним документом, що має означити ризики для перегляду дітьми воєнної тематики ЗМІ

20.04.2018

19 квітня член робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, заступник директора Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ Любов Найдьонова представила  ініціативній підгрупі початковий план, за яким буде опрацьовуватися тема захисту дітей від медіа-ризиків війни.

Оскільки ця тема об’ємна і значно ширша від контексту, як медіа впливають на психологічний і психічний розвиток дітей, вирішено опрацьовувати матеріал за умовними категоріями: діти-глядачі, діти-медіагерої, діти в контексті проблем сім’ї, пов’язаних із війною і на які впливають медіа,  тема армії, окремі рекомендації ЗМІ.

Це перші підходи над опрацюванням та вирішенням цих важливих і актуальних проблем, що існують нині як у медіа, так і в суспільстві загалом. Після доопрацювання цього початкового плану на початку травня відбудеться ширше його обговорення між всіма членами робочої групи.

Нагадуємо: при Національній раді діє робоча група зі створення правил захисту дітей у медіа, до якої, окрім представників регулятора, входять науковці, психологи, медіа-юристи, журналісти, фахівці телекомпаній. 2016 року було розроблено і підписано саморегулівний акт, який визначає правила висвітлення у засобах масової інформації тем, пов’язаних із сексуальним насильством над дітьми, та залучення дітей до медіа-виробництва, 2017 року  ухвалено документ про висвітлення медіа тем суїциду.