Ініціативи України обговорюватимуться в Раді Європи

24.06.2016

Національна рада 2016 року започаткувала практику поширення рекомендацій Ради Європи щодо сфери медіа та Інтернету. Регуляторний орган звернувся до різних органів влади з ініціативою взяти ці документи до роботи, розмістити їх на офіційних веб-ресурсах і звертатися до них у своїй євроінтеграційній роботі, що було схвально оцінено Керівним комітетом Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства.

Матеріали були оприлюднені на сайтах Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інформаційної політики, Міністерства регіонального розвитку, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини тощо.

Серед документів, які були поширені в Україні для їх вивчення і подальшого застосування, – Рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи «Про підвищення прозорості медіа-власності», «Медіа-відповідальність та етика у мінливому медіа-середовищі», «Про забезпечення захисту інформаторів», «Про захист журналістики та безпеку журналістів і інших медіа-акторів», «Про свободу Інтернету» тощо. Мета їх усебічного розповсюдження – якнайширше сприяння удосконаленню підходів до розбудови інформаційного суспільства, правових рамок захисту прав людини у швидкозмінному інтернет-середовищі, посилення регуляторних функцій у медіа-середовищі шляхом сприяння впровадження прозорості медіа-власності, посиленні захисту журналістів.

Ці, а також інші рекомендаційні акти європейської спільноти, є певним керівним вектором для органів державної влади України та громадських інституцій при формуванні і провадженні своїх політик. Їх часто враховують при внесенні змін до законодавчих актів або ж розробці нових нормативних документів. Таким чином, відбувається поступове впровадження європейських стандартів.

Зазначений досвід є цікавим для країн-членів Ради Європи, тому Україна ділитиметься напрацьованим під час 10-го засідання Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства, яке відбудеться 28 червня – 1 липня цього року у Страсбурзі.