Іноземні програми в Україні транслюватимуться за новими законодавчими положеннями, нині ж діють попередні норми - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Іноземні програми в Україні транслюватимуться за новими законодавчими положеннями, нині ж діють попередні норми

Новий Закон «Про медіа» вносить корективи щодо поширення програм іноземних мовників на територію України. Однак до набуття ним чинності повністю діють норми про Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються.

Член Національної ради Максим Онопрієнко під час засідання Національної ради 22 грудня пояснив особливості цього процесу.

«Перше і основне – Перелік діє, і ухвалення Закону «Про медіа» не звільняє від відповідальності. Також важливо, що новий закон набуває чинності після трьох місяців з дня опублікування, тобто ще не один місяць ми з вами працюватимемо за чинним законодавством», – наголосив він, звертаючись до ліцензіатів Національної ради.

У майбутньому згідно із Законом «Про медіа» справді буде вільна реєстрація для країн Європейського Союзу, але треба брати до уваги, що, наприклад, Велика Британія і США такими країнами не є, тому для іноземних мовників цих країн  порядок не зміниться.

«Якщо говорити про регулювання контенту іноземних програм, то діятимуть взагалі інші положення закону, – це окрема, але дуже ефективна історія, особливо щодо появи російського контенту в ефірі», зауважив Максим Онопрієнко.

Він також сказав, що після набуття чинності новим Законом «Про медіа» провайдери матимуть змогу подавати заяви про реєстрацію іноземних лінійних медіа упродовж шістьох місяців.

До того часу, зауважив Максим Онопрієнко, провайдери мають право ретранслювати програми, що вже були включені до Переліку раніше.

«Тому раджу не зволікати і привести до ладу свою діяльність уже нині, не відкладаючи цих питань на наступний рік», – наголосив він.

Згодом усі питання щодо порядку ретрансляції іноземних програм будуть докладно роз’яснені на сайті регулятора.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше