Інтернет-довіра не повинна перерости у вселенське зло - Ольга Герасим'юк в ефірі "Українського радіо" про конференцію ЮНЕСКО - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Інтернет-довіра не повинна перерости у вселенське зло – Ольга Герасим’юк в ефірі “Українського радіо” про конференцію ЮНЕСКО

Ольга Герасим’юк розповіла слухачам «Українського радіо» під час прямого включення 23 лютого про те,  як дискутували про інтернет-довіру представники найбільших цифрових платформ, журналісти, медіаексперти з усього світу на конференції ЮНЕСКО під назвою: “Інтернет-довіра: регулювання цифрових платформ для інформування, як суспільного блага”, що відбувається в Парижі.

  • У світі не викликає заперечення той факт, що онлайн-платформи, через які в наш час поширюється найбільша кількість інформації, мають регулюватися.
  • Донедавна це питання було найбільш резонансним в Україні і ставилося під сумнів при обговоренні законопроєкту «Про медіа». Закон ухвалено, регулювання інтернет-ресурсів буде впроваджуватися, як і в більшості демократичних країн.
  • Учасники конференції обговорюють найкращі, найефективніші та комплексні способи регулювання цифрових платформ, дискутують про те, як зробити так, щоб суспільне інтернет-благо не переросло в страшне зло. 
  • Важливо запровадити такі механізми регулювання, щоб люди могли не лише отримувати важливу достовірну інформацію, а й були убезпечені від дезінформації, від мови ворожнечі, поширення теорій змов та маніпуляцій, що безпосередньо впливають на їхнє життя.
  • Щоб навчитися протидіяти інтернет-загрозам, український регулятор разом із ЮНЕСКО запроваджуватиме програми медіаграмотності, залучаючи до них всі верстви населення, Міністерство освіти, школи і медіакомпанії.
  • Під час конференції є можливість обговорити й інші важливі медійні проєкти, реалізація яких сприятиме подоланню викликів у травмованому війною українському суспільстві. 

Докладніше про те, що думають світові лідери сфери медіа про інформаційну війну рф проти всього світу і України зокрема та перспективи знаходити ефективні засоби і способи боротьби проти цього зла, слухайте на «Українському радіо» за посиланням.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше