Інтернет-провайдери зобов’язані блокувати російську пропаганду - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Інтернет-провайдери зобов’язані блокувати російську пропаганду

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв`язку  буде вилучати із Реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій тих об’єктів господарювання, що відмовляться блокувати у своїх мережах російську пропаганду.

Першою ластівкою стало рішення Комісії про вилучення  із цього реєстру ТОВ «НЕТАСІСТ» та ТОВ «НЕТАССІСТ».

Причина – невиконання розпоряджень та вимог Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ), який діє при Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) під час воєнного стану. Такі розпорядження стосуються безпеки електронних комунікаційних мереж і послуг та блокування ворожих доменів в Україні.

Держспецзв’язку повідомляє, що обдумує подальші кроки, для того, щоб повністю зупинити поширення ворожої пропаганди у час воєнного стану. Розглядаються такі пропозиції:

 встановлення тимчасових особливостей маршрутизації трафіка, відповідно до цього рішення
– анулювання дозволів на користування номерним ресурсом
– анулювання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом
– виключення інформації з інших реєстрів, ведення яких здійснюється національною комісією.

Провайдери інтернет-послуг мають усвідомлювати, що під час воєнного стану діють зовсім інші правила, ніж були до цього. Постачальники електронних комунікаційних мереж та/або послуг зобов’язані невідкладно вживати заходів для виконання доручень НЦУ.

НЦУ діє виключно в інтересах держави і вже видало низку розпоряджень, які мають звести нанівець атаки кремлівської пропаганди, що спрямовуються на українських громадян. 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше