Іспанський телеканал «FlixSnip» дозволено ретранслювати в кабельних мережах

15.07.2021

Національна рада внесла до переліку іноземних програм, які дозволено ретранслювати в українських кабельних мережах, іспанський телеканал «FlixSnip». Також регулятор  змінив інформацію про телеканали «National Geographic Channel (NGC)», «National Geographic Channel HD», «Nat Geo Wild», «Nat Geo Wild HD» та «ВabyTV». Відповідні рішення були ухвалені на засіданні 15 липня.

 До Національної ради звернулася компанія «EUROGLOBALVENTURES S.L.» (Королівство Іспанія), яка є правовласником  іноземного телеканалу «FlixSnip», з проханням внести його до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

В ефірі телеканалу «FlixSnip» транслюються короткометражні фільми і серіали різного жанру, тривалість яких не перевищує 20 хвилин. Мова програм – англійська, французька, іспанська, російська. Мовлення телеканалу охоплює Іспанію, Німеччину, Латвію, Болгарію, Естонію, Сербію та Україну. «FlixSnip» транслюється у форматах SD і HD. Інформація про реєстрацію телеканалу є відкритою і підтверджується на офіційному сайті уряду Іспанії.

Національна рада провела моніторинг ефіру іноземної програми «FlixSnip». Ознак порушень чинного законодавства України та положень Європейської конвенції про транскордонне телебачення не виявлено. Будь-якої реклами (соціальної чи комерційної) не зафіксовано.

Окремим офіційним листом правовласник програми «FlixSnip» повідомив Національну раду, що зобов’язується дотримуватися вимог національного та міжнародного законодавства у своїй діяльності.

Під час розгляду цього питання перший заступник голови Національної ради Валентин Коваль висловив думку про те, що необхідно переглянути правила адаптації іноземних програм в Україні. За його словами, маємо ситуацію, коли  українські національні телеканали повинні все більшу частку продукту транслювати українською мовою, однак все частіше у наш ефір потрапляють канали  з європейською реєстрацією, які мовлять російською. Валентин Коваль заявив, розробить новий варіант правил адаптації іноземних телеканалів, які будуть запропоновані колегам і спільноті. На його думку, Національна рада не порушить правил мовлення зарубіжних каналів, якщо запропонує адаптувати канали тією мовою, якою є мова країни реєстрації або українською.

Також Національна рада отримала звернення від київського представництва «Бейкер і Макензі – Сі-Ай-Ес, Лімітед», яке діє за дорученням свого клієнта «THE WALT DISNEY COMPANY IBERIA, S.L.U.». Компанія повідомила про зміни щодо п’яти іноземних телеканалів, які  внесені до переліку дозволених для ретрансляції  програм.

Компанія, зокрема, просить внести такі зміни:

об’єднати програми «National Geographic Channel (NGC)» і «National Geographic Channel HD» в одну програму «NATIONAL GEOGRAPHIC», а також об’єднати програми «Nat Geo Wild» і «Nat Geo Wild HD» в одну програму «NATIONAL GEOGRAPHIC WILD». Ці два нові телеканали одночасно транслюватимуться у форматах HD і SD.

Стосовно програми «Вaby-TV» замінено країну-правовласника: із Великої Британії на Королівство Іспанію, також зазначено коректну назву «Вaby TV».

Ці іноземні програми мовлять згідно з дозвільними документами, переоформленими на «DISNEY IBERIA».

Київське представництво «Бейкер і Макензі – Сі-Ай-Ес, Лімітед», крім того, повідомило Національній раді актуальні технічні параметри мовлення цих телеканалів. Компанія надала добові записи їх ефірів для проведення моніторингу про дотримання національного і міжнародного законодавства. За результатами такого моніторингу ознак порушення законодавчих вимог не зафіксовано, реклами не виявлено.