Канада запровадила санкції до 34 російських фізичних і юридичних осіб, причетних до поширення пропаганди - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Канада запровадила санкції до 34 російських фізичних і юридичних осіб, причетних до поширення пропаганди

Російський телеканал «Звезда» і понад 30 фізичних осіб потрапили до нового санкційного списку Канади через вторгнення росії в Україну та анексією українських територій. Усі ці особи причетні до поширення російської пропаганди та дезінформації. Про це повідомила міністерка закордонних справ країни Мелані Жолі.

До переліку внесено, зокрема, телеканал «Звєзда», що належить міністерству оборони рф, російських акторів Сергія Безрукова і Володимира Машкова, телеведучих Тіну Канделакі і Наілю Аскер-Заде, помічника Путіна Володимира Мединського тощо.

«Ці особи та організації допомагають російському режиму в підриві принципів державного суверенітету і несуть відповідальність за поширення неправдивих наративів, які служать приводом для невиправданої війни російського режиму», – сказала Мелані Жолі.

Нагадаємо, що після незаконної окупації Криму росією у 2014 році Канада запровадила санкції проти понад 1800 фізичних та юридичних осіб, а з 24 лютого – ще проти понад 1400 фізичних та юридичних осіб з росії, України та білорусі.

Національна рада раніше зверталася до Європейської комісії та Європейського Союзу, а також Ради національної безпеки і оборони України з тим, щоб припинити мовлення російських пропагандистських каналів. Як наслідок понад 30 країн заблокували мовлення кремлівських пропагандистських ЗМІ.

Під час регіональної конференції Ради Європи, що відбулася 12 – 13 жовтня в Грузії, голова Національної ради Ольга Герасим’юк закликала міжнародне співтовариство і партнерів України активно підключитися до боротьби з російською дезінформацією.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше