Канадський регулятор CRTC забороняє розповсюдження російських державних телеканалів RT, RT France - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Канадський регулятор CRTC забороняє розповсюдження російських державних телеканалів RT, RT France

Регулятор телекомунікацій Канади видалив з канадського ефіру державну російську телевізійну мережу RT.

Канадська комісія з радіо, телебачення та телекомунікацій (CRTC) оголосила в середу, 16 березня, що вилучає RT і RT France зі списку неканадських програм і станцій, дозволених для розповсюдження в Канаді.

Рішення означає, що мовники в Канаді більше не мають законного дозволу транслювати канал.

 Багатомовний цілодобовий новинний канал був запущений у 2005 році,  він був відомий як Russia Today, і зараз доступний у більше ніж 100 країнах згідно з його вебсайтом.

 Цей канал, який фінансується російським урядом, уже давно описується критиками як пропагандистський засіб Кремля.

«Програми RT не узгоджуються зі стандартами, за якими оцінюються канадські послуги, ані з цілями політики, викладеними в Законі про мовлення», – йдеться у рішенні CRTC. «CRTC також стурбований програмами із зарубіжної країни, які прагнуть підірвати суверенітет іншої країни, принизити канадців певного етнічного походження і підірвати демократичні інститути в Канаді».

 CRTC заявила у своєму рішенні в середу, що неканадські інформаційні служби повинні відповідати тим самим стандартам, що й канадські новинні.

«Свобода слова та низка точок зору є необхідною частиною нашої демократії. Однак трансляція в Канаді – це привілей, а не право», – сказав генеральний директор CRTC Ян Скотт у заяві.

 Джейсон Войчешин, президент Асоціації українських правників у Канаді, був одним із тих, хто подали заяву до CRTC. Він попросив CRTC заборонити RT, стверджуючи, що в російській пропаганді в Канаді «нема потреби чи інтересу».

 «Це основа, на якій ми просимо, щоб CRTC заборонив будь-який доступ – чи то в ефірі, на телебаченні, радіо, чи в інтернеті – до Russia Today або будь-яких інших державних пропагандистських ЗМІ, які зараз просуває Росія», – сказав він.

 Ще 27 лютого оператори Rogers, Bell and Shaw оголосили, що більше не будуть транслювати RT. «Клієнти, які підписалися на RT, отримають кредит у наступному платіжному циклі», — сказано у твіттері Shaw.

 Наступного дня прем’єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що, хоча мовники почали вилучати RT зі своїх списків, він попросить CRTC переглянути ліцензію мовника, щоб переконатися, що будь-яке рішення про заборону каналу приймається цілковито відповідно до законодавства.

 «З Росії, в тому числі в соціальних мережах, поширюється значна кількість дезінформації, і ми всі повинні далі говорити про це», – сказав тоді Трюдо.

 

Фото Chris Helgren/Reuters

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше