Канал «112-Україна», транслюючи висловлювання Мураєва про Олега Сенцова, порушив стандарти достовірності та збалансованості подання інформації

11.09.2018

Національна рада отримала висновок експертів Незалежної медійної ради  (НМР) стосовно наявності порушень чинного  вітчизняного законодавства в ефірі ТОВ «ТРК «112-ТВ» (логотип «112-Україна») при трансляції  коментарів народного депутата Євгена Мураєва про ув’язненого режисера Олега Сенцова.  Підтверджено, що мовник припустився порушення стандартів достовірності та збалансованості подання інформації, відображених у статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Регулятор 19 червня 2018 року звернувся із запитом до Незалежної медійної ради щодо зафіксованих в ефірі ТОВ «ТРК «112-ТВ» (логотип «112-Україна») 7 червня 2018 року о 16:59 ознак порушення чинного законодавства України під час прямого ефіру,  в якому ведуча брала телефоном інтерв’ю в народного депутата України Євгена Мураєва.

Тоді народний обранець заявив, що Олега Сенцова можна сприймати по-різному: «С точки зрения того, что человек готовил поджоги и взрывы – для части населения он является террористом, для националистической части –  он, наверное, является героем, и время расставит все на свои места: кто прав, кто неправ, и кто как эту ситуацию воспринимает». Також Є. Мураєв стверджує, що Сенцова «здали умышленно». НМР вказує, що ці й інші коментарі народного депутата варто розглядати у контексті всієї прямоефірної розмови.

НМР, зокрема, звертає увагу, що у своєму виступі народний обранець висловив декілька тверджень, що звучали як твердження про факти. Натомість  «стиль спілкування ведучої програми з паном Мураєвим був пасивним та радше компліментарним до тез, які висловлював коментатор. Вона не зробила жодних кроків для того, щоби представити альтернативну позицію або ж нагадати міжнародну реакцію на ув’язнення Олега Сенцова. Її пасивна реакція не дала змоги зупинити поширення інформації, яка могла би спричинити негативні наслідки».

Таким чином, на думку членів Незалежної медійної ради, які одностайно проголосували за це рішення, телеканал «112-Україна» порушив вимоги статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Докладно з висновком Незалежної медійної ради можна ознайомитися за посиланням.