«Клара Лучко: «Завоювати життя» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Клара Лучко: «Завоювати життя»

Творча група ОДТРК «Лтава» створила документальний фільм у двох частинах про долю та зіграні ролі відомої актриси радянського кіно, своєї землячки Клари Лучко.Народилася Клара Лучко 1 липня 1925 року на Полтавщині, у селищі Чутове. Пізніше родина переїхала до села Яківці під Полтавою, де її батько працював директором радгоспу. Мама Клари також очолювала один із колгоспів області.


Кажуть, якщо вдалося зіграти хоча б одну роль, яка запам’яталася глядачам, – акторське життя відбулося. Якщо так, то доля актриси Клари Лучко справді відбулася. Даша Шелест із “Кубанських козаків”, Віола і Себастьян із “Дванадцятої ночі”, Клавдія із “Цигана” і “Повернення Будулая”… Це ті образи, які ми любимо і пам’ятаємо.На рахунку ж актриси майже шість десятків різнопланових ролей. І кожна з них – подія в радянському кінематографі. Хто не пам’ятає її француженку із “Скриньки Марії Медичі”, лікаря із “На семи вітрах”, мачуху з “Карнавалу”, Віолетту Матвіївну із “Ми, що нижче підписалися”…

Клара Лучко – народна артистка Радянського Союзу, лауреат багатьох премій, володар різних дипломів. У 1996-му її визнали премією «Жінка року», а в 2000-му – «Жінка тисячоліття».Окрім різноманітних звань і титулів, вона просто надзвичайно вродлива жінка і яскрава особистість, образ якої надовго залишиться в серцях шанувальників її таланту.Автор фільму «Клара Лучко: «Завоювати життя» – Володимир Дряпак, оператори Максим Кривошеєв, Сергій Залеський, Олександр Ніколенко. У фільмі про акторку згадують її земляки-полтавці: родичі, друзі дитинства… Прем’єра фільму відбудеться наприкінці вересня.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше