Коментар Олександра Ільяшенка "Детектору медіа" про запуск цифрового мультиплексу МХ-7 - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Коментар Олександра Ільяшенка “Детектору медіа” про запуск цифрового мультиплексу МХ-7

Перед запуском свого мультиплексу Концерн РРТ має повідомити регулятор про технічну готовність для проведення конкурсу серед каналів, які бажатимуть мовити у цифрі. Про це «Детектор медіа» повідомив член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Ільяшенко.

«Офіційно до нас ще ніхто не звертався. Жодних листів чи заяв ми не отримували від Концерну РРТ. Нам самим цікаво, як зненацька вони побудували  мультиплекс. За які гроші, за чий рахунок», – сказав він.

За його словами, згідно домовленості Концерн має за п’ять місяців до запуску мультиплексу звернутись до Нацради і повідомити про характеристики мережі. А далі регулятор має провести конкурс серед каналів, які захочуть мовити у цьому мультиплексі.

«Можливо до осені мультиплекс буде готовий технічно. Тому що запустити його без каналів не має сенсу. А щоб вони там з’явились слід провести конкурс», – додав Ільяшенко.

Наприкінці минулого року керівник Концерну РРТ Кирило Данилов в інтерв’ю «Детектор медіа» розповідав про пошук інвесторів для цього проєкту. І серед потенційних інвесторів він називав медіагрупи.

Можливість приватного фінансування член Нацради оцінює обережно: «Головне, щоб ми не наступили на ті самі граблі. Якщо це державна структура, то я вважаю, що вона отримувати інвестиції від приватних структур, то однаково залежатиме від них. А якщо держава вже взялась за побудову мультиплекса, зобов’язала Концерн РРТ бути оператором, то треба державі  й виділити фінансування на цей проєкт. Хоча до мультиплексу та його доцільності було багато питань».

Серед таких питань Олександр Ільяшенко згадує висловлювання медіагруп щодо розширення безкоштовної цифри, які  казали, що «28 каналів  у відкритому доступі – це вже перебір»: «У  нас не настільки великий рекламний ринок, щоб можна було ці канали прогудувати».

 

 

Джерело Детектор медіа

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше