Коментар Ольги Герасим'юк щодо призначення нової експертизи контенту "СТБ" - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Коментар Ольги Герасим’юк щодо призначення нової експертизи контенту “СТБ”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення подала до Окружного адміністративного суду міста Києва клопотання про призначення повторної судово-психологічної експертизи контенту телеканалу СТБ у справі за позовом СТБ проти Нацради щодо скасування штрафу 1,6 млн грн. Про це «Детектору медіа» повідомила перша заступниця голови Нацради Ольга Герасим’юк.

Ольга Герасим’юк розповіла, що призначену судом експертизу проводив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ) Міністерства юстиції, який надав свій висновок 28 грудня 2017 року, і цей висновок – на користь телеканалу СТБ. «Ми подали клопотання до суду передати експертизу до іншого закладу, оскільки виявили у КНДІСЕ конфлікт інтересів», – зауважила заступниця голови Нацради.

Нацрада виявила з відкритих джерел, що відділ психологічних досліджень КНДІСЕ очолює Юрій Ірхін, який бере участь у різних програмах телеканалу СТБ в якості експерта з юридичної психології (зокрема, у проектах «Документальний детектив», «За живе!», «Вікна-новини», «Один за всіх»). Юрій Ірхін є безпосереднім керівником судового експерта Е. Литвиненка, який готував висновок у справі за позовом СТБ проти Нацради.

На думку Нацради, виявлені факти свідчать про конфлікт інтересів і неможливість незалежної та об’єктивної судової експертизи. Тому Нацрада просить суд призначити повторну судово-психологічну експертизу в іншій установі – у Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі МВС.

 

Джерело “Детектор медіа

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше